Vučijak bolji od Hajduka iz Kožuha

FK Vučijak Majevac

U derbiju Vučijak je na svom terenu savladao ekipu Hajduka iz Kožuha rezultatom 6:3. Viđena je kiša golova i jedna i druga ekipa igrale su rasterećeno. U 17.minutu gosti dolaze u vođstvo golom Desimira Ilića. Na 1:1 izjednačio je iskusni prekaljeni golgeter Borislav Lukić u 26.minutu. Tri minuta kasnije gosti ponovo vode 1:2 a strijelac je bio Adnan Didić. Njihova radost nije dugo trajala a domaći poravnavaju na 2:2 a gol je postigao Đorđe Nikić. Adnan Didić u 31.minutu ponovo Hajduk dovodi u vođstvo 2:3. U drugom poluvremenu potpuni preokret domaći dolaze do pobjede 6:3. Golove su postizali Stefan Đalić za 3:3 u 57.minutu, zatim Marko Stanišić dovodi Vučijak u vođstvo 4:3 u 68.minutu. U finišu još po jednom u strijelce se upisuju Đorđe Nikić i Stafan Đalić.
Na vrhu bodovno su poravnati Skugrić i Hajduk iz Batkuše sa po 55 bodova. Obje ekipe u posljednjem kolu igraju na svom terenu. Ukoliko ostanu sa istim brojem bodova u viši rang će Skugrić zbog boljeg međusobnog skora. Što se riče opstanka sve je poznato iz lige su ispali Skugrić 1964 koji su istupili iz rakmičenja na polusezoni, pored njih u niži rang će Sloga iz Jakeša i Vranjak.
U ostalim utakmicama 29.kola pistignuti su sljedeći rezultati: Borac - Hajduk (B) 6:5, Trebava - Skugrić 4:2, Zvijezda - Rudanka 3:4, Sloga (J) - Mineral ZTC 0:5, Naša krila - Vranjak 7:2, Crvena zvijezda - Ozren 4:1. Slobodna:Sloga (DP)

VUČIJAK - HAJDUK (K) 6:3 (2:3)

Strijelci: 0:1 Ilić u 17, 1:1 Lukić u 26, 1:2 Didić u 29, 2:2 Nikić u 31, 2:3 Didić u 35, 3:3 Đalić u 57, 4:3 Stanišić u 68, 5:3 Nikić u 85, 6:3 Đalić u 89.minutu. Stadion: "Polje". Gledalaca: 30. Sudija: Dejan Sunarić (Doboj). Pomoćnici: Goran Jović i Boban Ristić (oba iz Doboja). Delegat: Jovan Petković (Doboj). Žuti kartoni: Đalić, Petrović (Vučijak), Stefan Ćatić (Hajduk Kožuhe).
VUČIJAK: Tanasić, Stanišić, Vlatko Vuković, Đalić, Đukanović (od 23.minuta Petrović (od 46. Miloš Živković)), Lukić, Slijepčević, Nikić, Slađan Okolić, Tripić, Aleksandar Okolić. Trener: Goran Đukić.
HAJDUK (K): Goran Savić, Stefan Ćatić, Starčević, Petrović, Živanović, Vasić, Nikola Savić, Srđan Ćatić (od 46.minuta Simeunović), Didić, Ilić, Gostić (od 46. Vukašinović).
Igrač utakmice: Stefan Đalić (Vučijak)