Vojvodina porazila Borac

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu banjalučkog Borca rezultatom 1:0 u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Sloveniji.

Strelac jedinog pogotka za Vojvodinu bio je Milan Vidakov u 61. minutu.

Vojvodina: Prvo poluvreme – N. Simić, Majstorović, Kopitović, Stevanović, Milanov, Topić, Zukić, L. Nikolić, Milosavljević, N. Nikolić, Vukčević. Drugo poluvreme – Carević, Bjeković, Jelenković, Jeličić, Đorđević, Busnić, Bastajić, V. Simić, Vidakov, Ivanović, Milošević.

Nenad Lalatović, od prve minute na teren je poslao ekipu u sastavu: Pavlović, Vojnović, Spremo, Gajić, Andrić, Piščević, Popara, Tatar, Meleg, Zakarić, Lukić, da bi u u drugom poluvremenu istrčali Lakić, Lazić, Milojević, Bošnjak, Mols, Begić, Čavić, Mrkaić, Kulašin i Subić, a priliku za igru dobio je i Sušić.

Prvu šansu na utakmici imali su igrači Borca, Lukić je sa nekih 20 metara uputio snažan udarac, lopta je završila zamalo pored stative.

Sredinom prvog dela igre Borac je još jednom pripretio preko Piščevića, koji je izblokiran u opasnoj zoni. Voša je u 36. minutu izdradila najlepšu akciju koju je započeo Nešković na levom boku, usledio je niz dodavanja, a potom je Uroš Nikolić šutirao sa dvadesetak metara pored stative.

Trener Vojvodine Milan Rastavac na poluvremenu je promenio kompletnu postavu, pa su u nastavku igrali: Carević, Bjeković, Jelenković, Jeličić, Đorđević, Busnić, Bastajić, V. Simić, Vidakov, Ivanović, Milošević.

Prvu šansu u nastavku imala je Vojvodina, Busnić je šutirao sa distance, bio je to ujedno i prvi pokušaj u okvir gola, na mestu je bio golman Borca.

Na isteku časa igre, Milan Vidakov je doneo prednost Vojvodini. Povratnik u redove „stare dame“ spretnom reakcijom je pogodio mrežu i pokazao zbog čega je bio prvi strelac Prve lige Srbije prošle sezone. Dugo je trajala akcija Voše, veliki deo posla odradio je Jeličić, koji je prošao kroz sredinu i proigrao Vidakova koji je samo skrenuo loptu iz prve sa sedeam metara.

Tri minuta kasnije Voša je imala novu veliku priliku, Simić je probio kroz sredinu, izgradio poziciju za udarac, ali je sa 18 metara poslao loptu preko prečke. Novu vezanu šansu imala je Voša u 70. minutu, Bastajić je pokušao, na odbijenu je naleteo Simić, koji je takođe izblokiran.

U 77. minutu Vojvodina je ostala bez Veljka Simića, koji je zaradio drugi žuti karton, ali je uz dozvolu sudije njega zamenio Vukčević, koji je odigrao prvo poluvreme.

Voša sledeću proveru ima u sredu od 17.30 kada će joj rival biti bugarski tim Marica Plovdiv.