MI: Srbija ima prvu medalju u rvanju a mogla bi i do druge

U tuniskom Oranu održavaju se mediteranske igre a prvi pravi takmičarski dan bio je fenomenalan za Srbiju. Naime, Srbija već ima medalju.

Nju je osigurao Viktor Nemeš u rvanju i to u disciplini grčko-rimski stil do 77 kilograma. Nemeš je tokom dana upisao tri pobjede u tri sjajna izdanja. Prvo je savladao Abelata iz Egipta sa 9-0 pa Kupija iz Albanije sa 10-1 a u polufinalu je savladao Grkka Prevolarakisa sa 9-0.

Nemeš će se za zlato boriti protiv Alžirca Vakalija a meč je na rasporedu u ponedeljak u 19:50.

Do medalje bi mogao i Žarko Dickov u dusiplini grčko-rimski stil do 87 kilograma. Iako je ispao u prvom kolu, njegov rival je otišao di finala pa je Žarko kroz repesaž doaš do prilike da osvoji medalju.

On će se u ponedeljak od 20h boriti protiv Hasana iz Egipta.

Dodajmo ovome da su srpske badmitonke prošle u polufinale gdje će se boriti protiv Turske dok je Dejan Kovačević prvi u boćanju nakon prvog takmičarskog dana.