Istorijska pobjeda Sloge (FOTO)

Igrači Sloge pozdravljaju nacijače poslije pobjede protiv Leotara

MODRIČA – Fantastična igra Sloge Meridian oni su kao domaćini u Modriči razbili ekipu Leotara iz Trebinja rezultatom 4:0. Tako su upisali prvu istorijsku pobjedu u najvišem rangu Bosanskohercegovačkog fudbala. Sloga je igrala nadahnuto, lepršavo i nadasve efikasno.

Utakmica je odigrana po veoma teškom tropskom vremenu. Na samom početku meča u 19 sati temperatura je iznosila velikih 38 stepeni celzijusa.

Već u prvom napadu Leotar je imao dobru priliku da dođe do vođstva. U šestom minutu korner za Slogu Meridian izveo je Ivan Đorić a Hasanbegović glavom šutira preko gola. U 21.minutu golman Sloge Elvir Trako istrčava i sprečava gostujućeg igrača da prodre do gola. Tekao je 36.minut kada po strani izvrsno prolazi Luka Kulenović ulazi u kazneni prostor i odlično šutira po zemlji iskosa i pogađa mrežu Puletića za veliku radost Sloginih navijača i vođstvo 1:0. U 41.minutu bilježimo odličan udarac Dragana Matkovića sa 23 metra koji odlično brani Elvir Trako. U toku je bio posljednji minut prvog poluvremena odlična akcija Sloge, Ivan Đorić je sve dobro uradio, a onda nakon greške odbrane Leotara Leo Janković loptu posprema u mrežu za 2:0.

Detalj sa utakmice Sloga Meridian - Leotar

Tek što je počelo drugo poluvrijeme u 49.minutu bilo je 3:0 za Slogu. Na centaršut Marka Kujundžića odlično je reagovao Luka Kulenović i postigao svoj drugi gol na utakmici. I u nastavku smo vidjeli pregršt sjajnih poteza Sloginih igrača.  Najljepši detalj desio se u 57.minutu kada Kulenović petom dodaje loptu do Jankovića a ovaj šutira u čuvara mreže Leotara Puletića. Tekao je 78.minut korner je izveo Ivan Đorić a na nju natrčao Eldin Hasanbegović i glavom postavio konačnih 4:0. Sloga je nakon subotnje utakmice lider na tabeli. U naerdnom kolu Dobojlije gostuju u sarajevi gdje igraju protiv istoimene domaće ekipe.

SLOGA MERIDIAN – LEOTAR 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kulenović u 36, 2:0 Janković u 45, 3:0 Kulenović u 49, 4:0 Hasanbegović u 78.minutu. Stadion: „Dr.Milan Jelić“ u Modriči. Gledalaca: 1 000. Sudija: Admir Musić (Hrasnica). Pomoćnici: Moamer Čaušević i Edin Redžović (oba iz Sarajeva). Kontrolor suđenja: Asmir Budimlić (Bihać). Delegat: Jasmin Memišević (Breza).

SLOGA MERIDIAN: Trako, Hasanbegović, Zajić (od 81.minuta Čolić), Popara, Đorić, Milaković (od 81. Baštić), Šaula, Janković (od 64. Stevanović), Kujundžić (od 64. Dadić), Stapić, Kulenović (od 86. Jašarević). Trener: Zoran Ćurguz.

LEOTAR: Puletić, Milović, Đajić, Čubrilo, Todorović (od 81.minuta Albijanić), Aćimović (od 84. Vulić), Marko Perišić (od 62. Milić), Matković, Đuderija (od 46. Kordić), Cvetković, Pervan (od 62. Karić). Trener: Marko Vidojević.

Igrač utakmice: Luka Kulenović (Sloga Meridian)

Velež : Zvijezda 09
Sloga : Zrinjski
Sarajevo : Borac
Posušje : Željezničar
Široki Brijeg : Igman
GOŠK : Tuzla City