Zaslužen trijumf Rudara

sloboda (MG) - Rudar Prijedor 1:3

MRKONJI GRAD - Fudbaleri Rudara iz Prijedora u prijateljskoj utakmici, u Mrkonjić Gradu pobijedili su Slobodu Nova Banaka 3:1.Pobjeda gostiju je zaslužena, jer su bili spremnija i kvalitetnija ekipa.

Istini za volju, domaći fudbaleri stvarali prilike i promašivali, a gosti davali golove i kažnjavali početničke greške u domaćem sastavu.

Šta reći o utakmici? Možda je prejako da je bila odlična i na visokom nivovu. Domaća ekipa bila ja znatno bolje u prvom poluvremenu, a gosti u drugom. I u ovom meču fudbaleri Slobode Nova Banaka, su se propisno ispromašivali i za napadače ovoga tima gol je čini se postao misaona imenica.

Gosti su poveli u 24. minutu golom Bilbije, u periodu igre koji je pripao domaćem sastavu. Zadnja linija Mrkonjićana početnički je pogriješila, pa napadaču Rudara nije bilo teško da savlada Zeljkovića.

Zanimljivo je da domaći napadači prije toga nisu uspjeli iz tri stopostotne prilike ubace loptu u mrežu  Trninića.

Sloboda je izjednačila u 28 minutu. Štopre Ilija Danilović sjajno je nakon duplog pasa ušao u šesnaesterac Rudara. Neko od gostujućih fudbalera ga je faulirao i sudija Dragan Žarić iz Kotor Varoši pokazao je ne bijelu tačku. Sigurane izvođač najstrože kazne bio je Predrag Zekanović.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme jedan od fudbalera Slobode Nova Banka izgubio je loptu i gosti postižu drugi gol. Igrao se 49. minut, a strijelac je bio Cervos. U 75 minutu 3:1 za goste, a pogodak postiže Imanagić.  On je dobrim šutem iskosa sa ljeve strane pogodio unutrašnji dio stative, a lopta se odbila u mrežu.

Domaći fudbaleri pokušavali su da ublaže poraz. Međutim, u završnici nije bilo rješenja.

Sudijska trojka na čelu sa sudijom Draganom Žarićem iz Kotor Varoši dobro je sudila meč.

Šef stručnog štaba Slobode Nova Banaka Darko Maletić i pored poraza nije u suštini bio nezadovoljan igrom svoje ekipe.

-Mislim da smo prvo poluvrijeme bili bolja ekipa. Generalno smo bili u dobrom ritmu i dobro smo se kretali. Imali smo tri idealne prilike da postignemo gol, ali onda olako primljen gol. Tako je bilo i kod drugog i trećeg. Moramo biti realni i reći da je ekipa Rudara igrala Premjer ligu, a mi prošle sezone Drugu ligu. Vidljivo je da oni imaju neko iskustvo. Mi smo pokušali i u drugom poluvremenu da napadamo još nekih petnaestak minuta, ali je očito da za to nasimo imali snage. Sigurno je da su nam danas nedostajali Ognjen Soldat i Slavako Anđelić, koji nsu igrali zbog povrde. Mislim da imamo neku okosnicu tima i ja mogu da budem zadovoljan. Problem je što olako primamo golove, vidjeli ste da kod trećeg gola zbog neiskustva fudbalera nije načinjen prekid i to nas je koštalo gola. Imao još dvije nedjelje da još toga dosta popravimo - kaže Maletić,

Strateg Prijedorčana Zoran Vujić zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe.

-Totalno smo loše odigrali prvo poluvrijeme. Razlog je djelomično umor, jer smo radili naporno prethodnih dana. U ekipi je bilo pet novih igrača i to se moralo odraziti na terenu. Mislim da je Sloboda dobra ekipa i dobro položena i vjerujem da će imati zapaženu ulogu u šampionatu.Za mene je iskreno pozitivno iznenađenje kvalitet Slobode. Ima tu dosta mladih igrača, ali mislim da smo mi utakmicu dobili na neko iskustvo. Mislim da su gledaoci imali šta da vide i da je utakmica bila odlična. Naš prioritet je plasman u vrh, ali nije osvajanje prvog mjesta. Mislim da su ekipe Zvijezde 09 i Krupe dobro posložene i da će oni biti glavni konkurenti za osvajanje prvog mjesta- kaže Bujić.

Fudbaleri Slobode Nova Banka novu povjeru imaće u srijedu protiv ekipe Progresa iz Knežava,  a generalku u Omarskoj protiv istoimene ekipe.

SLOBODA NOVA BANKA- RUDAR PRIJEDOR 1:3

Strijelci: Zekanović u 29. minutu iz penala za Slobodu Nova Banka,  a Bilbija u 25, Cervos u 49. i Imanagić u 75. minutu za Rudar.

Stadion „Luke 1“.Gledalaca 150.Sudija Dragan Žarić (Kotor Varoš).

SLOBODA NVA BANKA: Zeljković, Mitrić, Danilović, Koprivica, Maksimović, Erić, Gavrić, Zekanović, Suljić, Domuzin. Još su igrali: Stjepanović, Vučković, Lazendić, Todorović, Pušić, Guskić, Simetić, Pucar, Stanišić, Hamzić, Travar. Trener Darko Maletić.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić, Hadigegović, Kojić, Cerovac, Marić, Kovčević, Bilbija, Madromosić, Radenković, Cervos. Još su igrali: Asprilja, Mikić, Demuljić, Đerić, Pekija, N. Marmić, Kermenić, Imanagić. Trener Zoran Bujić.

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor