Efikasni Fočaci

Sutjeska, Foča

Ako se po jutru dan poznaje onda će pred fudbalerima Sutjeske biti veoma uspešna nastupajuća sezona .

U poslednjoj proveri pred start prvenstva  u prvoligaškom karavanu Republike Srpske, izabranici Miljana Radanovića su zabeležili više nego ubedljivu pobedu protiv drugoligaša iz Rogatice.

Već u samom otvaranju utakmice Sutjeska je stigla do vođstva, Dačević je lepo prošao po levoj strani u kaznenom prostoru pronašao Radovića koji pogađa  mrežu .

Mladost  se većim delom prvog poluvremena pokazala kao čvrst protivnik, u par navrata su ozbiljno zapretili golu Fočaka međutim nisu imali ključ za bravu gola domaćeg tima.

U finišu prvog dela usledila je lepa akcija novajlija u dresu Sutjeske, Bonić je asistirao a Ristanović pogodio za 2:0 u 42. minutu.

U nastavku utakmice priliku su dobili mlađi igrači sa klupa predvođeni iskusnim Raševićem i iskoristili su je na najbolji način.

Obrenović je postigao lep pogodak sa ivice šesnaesterca u 58 . minutu za 3:0, četiri minuta kasnije nakon lepog prodora po levoj strani  i asistencije Ristovića , Rašević je povećao prednost na 4:0.

U 66. minutu već je bilo 5:0 a precizan je ponovo bio Ristanović i konačno u 87. minutu ponovo je slično kao kod četvrtog  gola Ristović uposlio Raševića koji  je postavio konačan rezultat ovog meča. Fočaci su u pripremnom periodu odigrali još pet susreta. Pobedli su Kolinu u Ustikolini 4:2, i Glasinac 1936 na Sokocu 5:1, protiv novog premijerligaša dobojske Sloge na neutralnom terenu u Sarajevu su odigrsli 1:1, slično je bilo i sa Famosom u Istočnom Sarajevu   kada je meč završen rezultatom 2:2 , na gostovanju u Goraždu, Fočaci su doživeli jedini poraz bilo je 2:1 za domaći tim. Svakako da raduje efikasnost jer su u igrači Sutjeske u šest susreta postigli  19 pogodaka a primili  su  osam golova.

SUTJESKA (F) - MLADOST (R)  6:0 (2:0)

Foča. Stadion: Gradski. Gledalaca:100, Sudija: Ernes Džemidžić (Goražde). Strelci: Radović  5. Ristanović 42.  66. Obrenović 58.  Rašević 62.  87. (Sutjeska) Žuti kartoni : Pljevaljčić (Sutjeska),  Kojić (Mladost)

Sutjeska (F) - Pajević, Ateljević, Mihajlović, Pljevaljčić, Milutinović, Ristanović, Danilović, N. Mojović, Dačević, Bonić, Radović. Igrali su još: Krnojelac, Ristović, Obrenović, Ivanović, Vladičić, Stanić, Rašević.

Mladost(R) - Krsmanović, Žu Hongžuan, Ćaćić, Kojić, Marijanović, Nešković, Debelnogić, Furtula, Obradović, Miličević, Pavlović . Igrali su još: Šarenac, Perković, Mihajlović.

Velež 7 : 1 Ilićka 01
Vlasenica 1 : 1 Drina HE
Mladost (G) 3 : 2 Glasinac 1936
Budućnost 7 : 2 Podrinje
Rudar 1925 3 : 2 Proleter
Hercegovac 1 : 2 Romanija
Jedinstvo 3 : 1 Guber
Stakorina 1 : 2 Mladost (R)