Katatsrofa Jedinstva

U okviru prvog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine danas je odigrano pet utakmica. U pet susreta viđene su tri pobjede domaćih ekipa, te dvije pobjede gostujuće ekipe.

NK Bratstvo je na svom terenu ugostio ekipu NK GOŠK, a konačan ishod susreta glasio je 2:1 za goste.

Ekipa iz Gabele i ove sezone važi za prvog favorita za ulazak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, što je potvrdio start u novu sezonu.

Bratstvo je povelo u prvom poluvremenu preko Jasmina Mujkića. Iako je domaćin imao prednost na poluvremenu, na kraju je bilo 1:1, a taj rezultat postavio je Luka Nižić iz GOŠK-a. Konačan rezultat od 2:1 u korist gostiju postavio je Riad Šuta u finišu susreta.

Rudar je u Kaknju otvorio novu sezonu pobjedom na Vardi protiv Tomislava sa 3:1. U prvom poluvremenu mrežu Tomislava je pogodio Tarik Zukić, da bi u nastavku susreta vodstvo Rudara udvostručio Armin Imamović, dok je konačnih 3:0 postavio Idriz Džafić.

Povratnik u redove prvoligaškog fudbala ekipa Radničkog je slavila ubjedljivu gostujuću pobjedu u Bihaću protiv Jedinstva sa visokih 7:0.

Strijelci za Radnički su bili Hajdarević u dva navrata, Ahmetović i Čičkušić u prvom poluvremenu, da bi u drugom dijelu pogađali Hrvanović, Salihović i Brkić. Vrijedi istaći da je Jedinstvo u ovom susretu bilo bez osam fudbalera zbog nemogućnosti da registruju fudbalere, te su nastupili uglavnom juniori ovog tima.

NK Zvijezda je na Banja Ilidži ostvario pobjedu protiv BFK Simm Bau sa 4:2. Posebno je za igru bio raspoložen Dino Kalesić, nekadašnji fudbaler Simm Baua.

Kalesić je pogodio za vodstvo Zvijezde od 1:0, a nakon što je Mikić pogodio za 2:0, Kalesić se ponovo upisao u strijelce za 3:0. Gosti su uspjeli smanjiti prednost preko Čage na 3:1, ali samo nekoliko minuta kasnije Mujagić pogađa a 4:1. Konačnih 4:2 postavio je Hadžikadunić u 77. minuti utakmice.

U posljednjem susretu Gradina je na svom terenu slavila ubjedljivu pobjedu protiv Budućnosti sa 3:0. Strijelci za ekipu iz Srebrenika bili su Mehmedović i Berbić u prvom poluvremenu i Fazlić u drugom poluvremenu.