Rama pobjednik Kupa HNK - a

U Čitluku je odigrana finalna utakmica Kupa Hercegovačko – Neretvanskog Kantona između bivšeg prvaka BiH Brotnja i prozorske Rame.

U prvom poluvremenu gosti iz Prozora / Rame su  dominirali, u 24. minuti Ivić je doveo domaće u rezultatsku prednost 1:0, da bi šest minuta kasnije Ilić izjednačio na 1:1. Budimir je u 33. minuti ponovo doveo Ramu u vodstvo 2:1

U drugom poluvremenu dominacija sastava Brotnja koji su imali nekoliko sjajnih šansi, ali je ostalo 2:1 za Ramu za veliki i istorijski uspjeh .

Bez obzora na rezultat finalne utakmice obje ekipe  su u bubnju među 32 ekipe Kupa Federacije BiH.

NK Brotnjo – NK Rama 1:2 (1:2)

Čitluk: Stadion „Bare“, glavni sudija : Goran Kolobara (Mostar), pomoćnici : Muamer Memić ( Blagaj – Mostar) i Nedim Kozić (Mostar), delegat : Igor Mehler (Mostar)..Strijelci  1:0 – Ivić (24), 1:1 – Ilić (30), 1:2 – Budimir (33).