Pripremna utakmica: Sloga savladala Krivaju (FOTO)

Detalj sa utakmice Sloga - Krivaja

DOBOJ – Rukometaši Sloge odigrali su treću pripremnu utakmicu gdje su zabilježili pobjedu protiv Krivaje iz Zavidovića rezultatom 33:29.

Prvo poluvrijeme proteklo je u egal igri gdje se igralo gol za gol i ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Domaći su otvorili utakmicu vođstvom 2:0. U 15.minutu sa dva uzastopna gola gosti prelaze u vođstvo 7:6. Pet minuta kasnije Dobojlije serijom 3:0 dolaze do dva gola prednosti 11:9. A onda Zavidovićani serijom 4:1 ponovo vraćaju prednost na svoju stranu 13:12. U posljednji minut Krivaja je ušla sa dva gola viška 15:13. Ali onda prvo Slobodaan Simić smanjuje na 14:15, a zatim golman Sloge Milutin Bogdanović u samom finišu postiže gol pogodivši praznu mrežu gostiju sa svog gola za 15:15. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Kao što je otvorila prvo tako isto i u drugo Sloga ulazi sa dva uzastopna gola 17:15. U 46.minutu gosti ponovo prelaze u vođstvo 24:23. Zatim na scenu stupa brzonogi vladan Đurđević i sa svoja dva gola u nizu ponovo Slogu dovodi do preimućstva 25:24. U 56.minutu nakon serije 3:0 Sloga dolazi do najvećeg vođstva na utakmici plus četiri 31:27. Do kraja izabranici Dejana Vasilića sačuvali su tu prednost i slavili 33:29.

Najefikasniji u taboru Sloge bili su Vladan Đurđević sa 8 , te Stanko Stanković, Dušan Miličević i Nemanja Peštić sa po pet golova. Kod gostiju najubojitiji su bili Deni Velić sa 8 i Sedžad Abdurahmanović sa 4 gola.

Treba reći da dalju saradnju sa Slogom nije uspio dogovoriti jedan od najboljih igrača Vladimir Stanković. Koji nakon četiri godine odličnih igrara u dobojskom klubu je odlučio da pronađe novi angažman. Kako saznajemo on još nije pronašao novi klub, a njegova želja je da se oproba u nekom evropskom klubu. Sloga narednu ppripremnu utakmicu igra već u subotu 20.avgusta na svom terenu protiv Maglaja. A zatim u utorak 23.avgusta otvara Međunarodni rukometni TV turnir šampiona gdje se sastaje sa ekipom Tatran Prešov.

SLOGA – KRIVAJA 33:29 (15:15)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 100. Sudije: Nataša Radulović i Darija Gajić (obje iz Doboja). Sedmerci: Sloga 5(4), Krivaja 3(3). Isključenja: Sloga 2, Krivaja 2 minuta.

SLOGA: Bogdanović 1 (7 odbrana), Bogdan Peštić 2, Stojanović, Đurđević 8, Tulendić 1, Stanko Stanković 5, Blagojević, Simić 1, Ristić 1, Maričić 3, Miličević 5(4), Nemanja Peštić 5, Marković, Kulušić, Krajina, Đurić, Bajović (4 odbrane), Lazić 1, Savičić, Radojčić. Trener: Dejan Vasilić.

KRIVAJA: Omerović, Džakmić, Bašić 2, Velić 8(3), Ćosić 2, Abdurahmanović 4, Mehić 1, Sinanović 3, Sušić (10 odbrana, sedmerac), Elmas Avdić 2, Enis Avdić, Amitović 3, Telalović 3, Čolaković 1, Hadžihasić (2 odbrane). Trener: Enes Avdić.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač