Živković: Kontakta je bilo

Fudbaler Partizana Marko Živković rekao je večeras da je njegova ekipa mogla do pobede u "večitom" derbiju protiv Crvene zvezde i dodao da je penal bio "čist".

"Utisak da smo mogli da mogli da pobedimo, da smo bili konkretniji, da smo više želeli pobedu, ali nismo možda imali koncentracije u nekim završnim pasovima, u nekim polušansama. Ostaje žal za pobedom", rekao je Živković posle utakmice.

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su večeras na stadionu u Humskoj nerešeno 1:1, u utakmici devetog kola Super lige Srbije.

Zvezda je u 168. "večitom" derbiju povela preko Osmana Bukarija u 26. minutu, dok je gol za crno-bele sa penala postigao Bibras Natho u 56. minutu.

Prethodno je u kaznenom prostoru oboren upravo Živković. Usledila je reakcija iz VAR sobe, a nakon gledanja video snimka na "belu tačku" je nekoliko minuta kasnije pokazao sudija Milan Mitić.

"Zato postoji VAR, kontakta je bilo. Nije bio strašan udarac, ali je bilo za penal", rekao je Živković.

Posle sedam odigranih utakmica Zvezda je prva na tabeli Super lige Srbije sa 19 bodova, dok je Partizan iz istog broja mečeva upisao 12 bodova i zauzima osmo mesto.

U sledećem kolu Zvezda dočekuje TSC, a Partizan gostuje Kolubari.

Vojvodina 3 : 0 Radnički (N)
Voždovac 4 : 1 Radnik
Čukarički 3 : 1 Mladost (L)
Javor Matis 0 : 1 Kolubara
Partizan 1 : 1 Crvena zvezda
TSC 2 : 0 Radnički 1923
Novi Pazar 2 : 0 Spartak ŽK
Napredak 1 : 0 Mladost GAT