GOŠK ne popušta, Gradini bod u Tešnju, remi u Kaknju

U vikendu za nama igrani su mečevi Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

U Kaknju Rudar je ugostio gračaničko Bratstvo, Ljuca je u 66. doveo goste u prednost, a Kobilica je u 73. postavio konačnih 1:1.

U Hadžićima u 13. Dervišagić je doveo Radnik u rezultatsku prednost 1:0 u duelu sa Radničkim iz Lukavca, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu utakmice Kenan Dervišagić je u 66. ponovo pogodio mrežu Lukavčana za 2:0.

Na utakmici u Goraždu između istoimene ekipe i Mladosti DK Vedin Kulović je doveo u 20. goste u prednost 0:1, da bi Edin Mujiić šest minuta kasnije izjednačio na 1:1.

U Tomislavgradu golom Dine Kalesića u 88. gradačačka Zvijezda je savladala Tomislav 1:0.

Simm Bau i bihaćko Jedinstvo su odigrali bez golova-

Na nedeljne tri utakmice lider GOŠK je u 13. preko Aleksandra Radulovića protiv Travnika stekao prednost, u 27. Nihad Šero je povećao prednost Gabeljana na 2:0. Mulasmanović je u 79. postavio konačnih 3:0 za Gabeljane.

I u Banovićima domaća Budućnost je ugostila Stupčanicu , a  Anel Husić je u 22. doveo Banovićane u prednost 1:0. Bio je to i krajnji rezultat meča.

U Tešnju TOŠK je za rivala imao sastav OFK Gradine, u 10. minuti Kenan Šarić je pogodio za vodstvo Tešnjaka 1:0 . U 80. Fazlić je donio veliki bod OFK Gradini.

Kakanj  :  FK Rudar – NK Bratstvo  1:1 (Kobilica 73'/Ljuca 66'),

Lista strijelaca,

4 gola, Sedin Ljuca (NK Bratstvo), Kenan Šarić (NK TOŠK),

3 gola, Aldin Hrvanović (FK Radnički)),Eldin Mehmedović (OFK Gradina), Dino Kalesić, Ajdin Mujagić (NK Zvijezda), Husein Poturalić (BFK Sim Bau),