Njemačka zaustavila Crtnu Goru

Crnogorski košarkaši oprostili su se od prvenstva Evrope – u meču osmine finala naša selekcija poražena je od domaćina Njemačke 85:79.

Izabranici Boška Radovića odigrali su u prvih 20 minuta najslabije od starta Eurobasketa, ali nisu odustajali.

Iako su na polovini utakmice zaostajali 48:24, a na startu nastavka 51:24, crnogorski košarkaši pokazali su karakter.

Raspucali su se naši momci, pogađali su spolja Dubljević, Mihailović i prije svega Peri.

Foto – FIBA

Upravo je nakon dvije trojke naturalizovanog Amerikanca naš tim došao na minus pet 69:64, u 33. minutu meča.

Naši su prijetili do kraja, a onda su prste opet umiješali arbitri.

Kod rezultata 80:75 u posljednjem minutu, Simonović je oduzeo loptu Šrederu, a u kontru je krenuo Drobnjak, kojeg je sa leđa faulirao upravo plejmejker Njemaca.

Arbitri su pustili akciju, položio je Mihailović, a potom nakon izvedene lopte Njemačke, dosuđen je nesportski faul Periju nad Šrederom i sve je bilo gotovo.

Pobjednički sastav je predvodio Denis Šruder sa 22 poena i 8 asistencija, dok je na drugoj strani Peri imao 23, a Dubljević 22 poena.

Međutim, i pored poraza, naši momci zaslužuju samo pohvale za sve što su uradili u prethodnih desetak dana u Gruziji i Njemačkoj.