Rogatičani kao "feniks"

Ekipa  rogatičke Mladosti  je definitivno najprijatnije iznenađenje početka  jesenjeg  dela  prvenstva  na drugoligaškom istoku Republike Srpske. Od ekipe koja se godinama borila za goli prvoligaški život izabranici Dragana Jovanovića su prema prikazanoj igri i rezultatima na pravom putu da se bore za najviši plasman .

Da se sve u Mladosti ne dešava slučajno pokazao je i derbi susret protiv Vlasenice u kome su Rogatičani nakon  preokreta  došli do zalužene pobede .Ovaj trijumf još više dobija na značaju jer su domaći igrači nastupili bez četvorice standadnih prvotimaca ali bez obzira na to igrači Mladosti su pokazali  karakter i  borbenom ,požrtvovanom  igrom stigli do novih bodova koji si ih zadržali pri  vrhu tabele.

Gosti  iz Vlasenice su se pokazali rogatičkoj publici u lepom izdanju prvi su stigli do vođstva u 35. minutu preko Fehratovića  ,  njihova radost je kratko  trajala jer je najbolji igrač ovog meča Nikola Miličević poravnao rezultat u 40. minutu.Vlasenica je i na početku drugog dela pokazala da nije došla na stadion pokraj Rakitnice da se brani , pa su golom Zekića stigli do novog vođstva u 57. Minutu.

Tri minuta kasnije izjednačio je Debelnogić a u 66. minutu Pavlović je lepim pogotkom  u potpunosti preokrenuo rezultat za ispostavilo se  konačnih 3:2 i veliku radost igrača i navijača Mladosti.

MLADOST (R)-VLASENICA  3:2 (1:1)

Stadion:  9. Januar. Gledalaca: 150. Sudija:  Čedomir Milošević  (Zvornik) . Sterlci : Miličević 40,Debelnogić  60, Pavlović 66. (Mladost) Fehratović 35, Zekić 57. (Vlasenica) Žuti kartoni : L. Kojić (Mladost) Jurošević  (Vlasenica)

Mladost (R) -Krsmanović  , Božović  , Nešković  , Okuka, B. Marijanović, Lukić(od5. L. Kojić) Miličević,  Pavlović, V.Marijanović (od 90. Mihajlović-) Debelnogić, Nerić.

Vlasenica-Vukotić, Jurošević, Vidović (od 83. Todorović-) Tešić, Fehratovi, Matić, Zekić (od 81. Erdelić-), Majstorović, Kovačević, Krsmanović (od 71. Lazarević)

Igrač utakmice: Nikola Miličević (Mladost)

Velež 7 : 1 Ilićka 01
Vlasenica 1 : 1 Drina HE
Mladost (G) 3 : 2 Glasinac 1936
Budućnost 7 : 2 Podrinje
Rudar 1925 3 : 2 Proleter
Hercegovac 1 : 2 Romanija
Jedinstvo 3 : 1 Guber