Zadrugar opet ljut: Sudije su tu da obezbijede ravnopravne uslove, a ne za lakrdiju

FK Zadrugar je ljut na suđenje poslije utakmice 6. kola Regionalnog "istoka" u kojem su podijelili po bod sa Jedinstvom iz Roćevića 3:3.

- Prijatelji fudbala, obraćamo se javnosti povodom nedoličnog ponašanja glavnog sudije Stefana Đukića iz Ugljevika na utakmici 6. kola Regionalne lige grupa ’’Istok’’ između Roćevića i Zadrugara koja je završena neriješeno 3:3.

FK Zadrugar, je ogorčen na suđenje i ponašanje glavnog arbitra Stefana Đukića tokom svih 90. minuta. Naime, kod vođstva našeg tima od 2:0, nije dosuđen očigledan jedanaesterac u našu korist, pošto se prekršaj desio na očigled pomoćnika Danijela Perića iz Bijeljine, kome je pomenuta situacija bila na samo par metara glavni arbitar se oglušio i smatrao je da elemenata za najstrožu kaznu nije bilo, što je nasuprot onoga šta se desilo.

Glavni arbitar Stefan Đukić u 65. minutu svirao je penal za domaćina, smatrajući da je neko od naših igrača igrao rukom u kaznenom prostoru, što je izazvalo opšti smijeh svih prisutnih na stadionu, čak ni pomoćni sudija Danijel Perić iz Bijeljine nije smio sugerisati glavnom arbitru da penal nije postojao, iako je sve lijepo vidio, pa se pogled glavnog oglušio i prihvatio njegovu odluku, što je direktno uticalo na krajnji ishod utakmice.

Ovo je "demokratska "država gde se igrači kažnjavaju novčano bez obrazloženja, pregledanog snimka za izjave i viđenje utakmice, a sudije rade sta žele i kako žele... Bio bi red da ljudi koji se bave suđenjem, Sudijska organizacija na novu FSRS napokon počnu da sankcionišu bahato, nekulturno i nesportsko ponašanje sudija, jer su upravo oni ti koji su dužni da obezbjede uslove za ravnopravnu igru a ne za pravljenje kojekakvih lakrdija, stoji u saopštenju Zadrugara kojeg potpisuje predsjednik kluba Dobrivoje Purić.

Ovo je već drugi put u prvih šest kola da se Zadrugar žali na suđenje, prvi put je to bilo poslije utakmice protiv Birča iz Dervente.

Tabanci : Drina
Lokomotiva 2 : 1 OFK Brezik
Budućnost 4 : 3 OFK Trnovica
Zadrugar 3 : 0 Šekovići
Mladost (BS) : Partizan
Mladost (VO) 5 : 0 Birač
Jedinstvo 4 : 0 Janja 2009
Omladinac 2 : 0 Lokanj