Slavija zablistala u Banjaluci: Najuspješnije Balkansko prvenstvo do sada

U periodu od 15-18 septembra održano je 17. Balkansko prvenstvo za sve uzraste u Banja Luci na kojem je učešće uzelo 795 takmičara iz 19 država Evrope.

Organizator je bilo džiu džicu savez Republike Srpske u saradnji sa Balkanskom i Evropskom džiu džicu federacijom, a takmičenje je zamišljeno kao otvoreno prvenstvo Balkana.

U sklopu reprezentacije Republike Srpske nastupio je 31 takmičar džiu džicu kluba Slavija, koji su na ovom prvenstvu ponosno predstavljali svoj klub, opštinu Istočno Novo Sarajevo i grad Istočno Sarajevo.

Tom prilikom, takmičari kluba osvojili su čak 22 Balkanske medalje, što predstavlja najuspiješnije balkansko prvenstvo u 14 godina postojanja kluba. Nakon ovog prvenstva klub je bogatiji za 7 prvaka Balkana, 5 viceprvaka Balkana i 10 bronzanih medalja.

Prvaci Balkana postali su:Bojanić Luka, Antunović Milan, Petrović Kristijan, Kenjić Boriša,Ždrale Anđela, Ždrale Anja i Matić Lazar.

Viceprvaci Balkana postali su: Nišić Uroš, Ikonić Dimitrije, Bujak Davor, Elek Mia i Mitrić Katarina.

Bronzane medalje osvojili su: Babalj Danijel, Rajak Nina, Ikonić Dimitrije, Ilić Aleksej, Bojanić Uroš, Damjanović Danijel, Ristić Slobodan, Mandić Milan, Šantić Filip i Nišić Teodora.

Džiu džicu klub Slavija još jednom je potvrdila sistemski rad kroz sve selekcije kluba osvojiviši najveći broj balkanskih medalja u konkurenciji klubova džiu džicu saveza Republike Srpske. Već početkom Novembra takmičare kluba očekuje međunarodni turnir u Baru(Crna Gora) , međunarodni turnir "Istočno Sarajevo Open 2022" koji će se održati 15. oktobra u Istočnom Sarajevu u organizaciji našeg kluba, te Svjetsko prvenstvo u Abu Dhabiju koje će okupiti najbolje takmičare svijeta krajem Oktobra .