Momčilo Mrkaić ušao i donio pobjedu Borcu

Momčilo Mrkaić

Fudbaleri Boprca izborili su pobjedu u 12. kolu Premijer lige BiH savladavši Slogu Meridian u Novom Gradu rezultatom 2:1.
Po klizavom i teškom terenu za igru Banjalučani su nakon početne inicijative i “Mrtvih” šansi Jove Lukića, Alena Jurilja i Aleksandra Vojnovića poveli u 17. minutu kada je Jurilj matirao golmana Dobojila. Do kraja prvog dijela igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, a viđeno je još po nekoliko prilika na obje strane.

Početak nastavka donio je šok za crveno-plave, u 48. minutu Luka Kulenović pogodio poslije dobro izvedenog kontranapada Sloge Meridian, kada je snažno šutirao i matirao Bojana Pavlovića kojem je lopta prošla kroz noge. Od 70. minuta gosti su igrali sa igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Franko Dadić, pa je Borac posljednjih 20 minuta odigrao sa igračem više na terenu.

Tu činjenicu su iskoristili Banjalučani i u 84. minutu rezervista Momčilo Mrkaić koji je “uhvatio” jedan volej na desetak metara od gola nakon centaršuta Jurilja sa desne strane i matirao Elvira Traku za konačan rezultat 2:1. Bila su mu potrebna samo tri minuta na terenu da uradi ono zbog čega je i ušao u

Borac – Sloga Meridian    2:1 (1:0)

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu. Gledalaca: 500. Sudija: Dražen Marić (Bijeljina). Strelci: Jurilj u 17. i Mrkaić u 84. minutu za Borac, a Kulenović u 48. minutu za Sloga Meridian. Žuti kartoni: Kulašin (Borac), Baštić (Sloga Meridian). Crveni karton: Franko Dadić (Sloga Meridian) u 70. minutu.

BORAC: Pavlović, Ninković (od 81. Mrkaić), Gajić, Vojnović, Subić, Lukić, Kulašin, Popara (od 81. Begić), Jurilj, Tatar (od 90+2. Cvijanović), Piščević (od 81. Predragović).

SLOGA MERIDIAN: Trako, Dadić, Zajić, Popara (od 88. Basrak), Krstovski (od 62. Milaković), Čolić, Stapić, Ristić, Baštić (od 46. Đorić), Milanović, Kulenović (od 81. Stevanović).

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski