Sokolice ispustile komšinice iz ruku: Glasinac u pet setova bolji od Slavije

Odbojkašice Glasinca savladale su danas u Istočnom Sarajevu Slaviju sa 3:2 u sjajnom meču. Po setovima je bilo 24:26,25:21, 22:25, 25:14, 13:15.

Izuzetno dramatičan meč smo gledali u Istočnom Sarajevu, kakav negdje i priliči komšijskim derbijima. Slavija fantastično ulazi u susret i serijom 6:0 primorava trenera gošći Marka Obrenovića da zove prvi timeout, koji isprva nije odmah urodio plodom, ali malo po malo eto Glasinca u setu i u potpunosti preokreću rezultat i osvajaju prvi set 26:24.

Drugi set prolazi uglavnom u vodstvu gošći, koje su imale i opipljiviju prednost sredinom seta, ali ovaj put izabranice Kristine Vuce se vraćaju u igru i dolaze do 17:17. Tada gošće mini serijom 3:0 odlaze na 20:17, ali Sokolice se ne daju i serijom 5:0 prelaze u vodstvo 22:20, te na kraju i osvajaju drugi set 25:21.

U trećem setu domaće odbojkašice dominiraju terenom u prvom dijelu, odlaze na velikih 17:11, ali umjesto privođenja seta kraju, Sokočanke se vraćaju u egal i u potpunosti preokreću rezultat i dolaze do seta sa 25:22. U četvrtom setu na parketu postoje uglavnom domaće odbojkašice i sa 25:14 odvode meč u taj-brejk.

Velika borba i odlična odbojka viđena je u odlučujućem setu gdje je bio potpuni egal. Na 9:8 za gošće prvi sudija meča jednu čistu loptu domaćih odbojkašica dodjeljuju poen gostima, a nakon velikih protesta domaćih odluka se mijenja i daje se poen domaćinu, nakon čega gošće ulažu proteste, ali od svega dobijaju samo žuti karton. Taj momenat malo okreće utakmicu na stranu domaćih, serijom 4:0 odlaze na 12:9, pa imaju i 13:10, ali gošće se ne predaju i na kraju serijom 5:0 okreću rezultat i dolaze do 15:13, a time i pobjede u meču 3:2.

Maglić 0 : 3 ŽOK Leotar
Glasinac 0 : 3 Radnik
Drina 1 : 3 Libero
Velež 3 : 0 Slavija
Inova 3 : 0 Ljubinje Bankom
Crvena zvijezda 3 : 2 Bratunac