Velež uzeo bodove Igmanu

Prvu utakmicu 13. kola m:tel Premijer lige BiH odigrali su u Doboju kod Kaknja Igman i Velež, a pobjedu je slavio mostarski tim rezultatom 1:0.

Iako su uslovi za igru bili idealni, fudbal koji su prikazali igrači oba tima definitivno nije mogao zadovoljiti gledaoce na stadionu, ali ni kraj malih ekrana.

Veliki broj pogrešnih pasova, bezidejna igra, nedovoljno kvalitetnih šansi obilježili su prvo poluvrijeme, ali u drugom smo gledali dosta kvalitetnije izdanje.

Prvu priliku vidjeli smo u 15. minuti kada je Darko Bodul fantastično šutirao sa 25 metara, a golman Veleža uz dosta problema odbranio njegov udarac i loptu izbacio u korner.

Šest minuta kasnije ponovo se u prilici našao Bodul i šutirao iz dobre pozicije, no lopta je otišla visoko preko gola.

Minut kasnije vidjeli smo i prvu priliku za Velež u kojoj se našao Zajmović, ali je njegov udarac u posljednjem trenutku izblokirao Alagić.

Nakon toga je uslijedio period igre u kojem smo svjedočili velikom broju žestokih startova i žutih kartona na obje strane, da bi narednu šansu vidjeli tek u 37. minuti kada je Halilović šutirao sa ivice šesnaesterca, ali pored gola. To je ujedno bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Početak drugog poluvremena donio je otvoreniju i nešto tečniju igru na obje strane, igrači su bili kreativniji i vidjeli smo nekoliko kvalitetnih prilika na obje strane od kojih se najviše izdvaja šansa Ramića iz sredine drugog poluvremena kada je iz odlične pozicije sa nekoliko metara udaljenosti šutirao pored gola.

Sa otvorenom igrom na obje strane nastavilo se i do kraja, a kada se činilo da će utakmica završiti bez golova, uslijedio je ubačaj Vehabovića u 86. minuti i sjajan pogodak Zajmovića koji ujedno donosi vodstvo, ali i pobjedu Rođenim.

Igman – Velež 0:1 (0:0)

Doboj - Kakanj. Stadion: Gradski stadion Doboj Kakanj. Gledalaca: 300. Sudije: Mirza Kazlagić (Cazin), Strijelci: Žuti kartoni: Armin Bešagić 16', Nermin Alagić 24', [Igman (Konjic)]. Strelac: Vehabović 86. (Velež)

Igman: Aldin Ćeman (G) , Elvir Duraković , Armin Bešagić , Amir Velić , Amer Drljević , Anel Hebibović (K) (57. Damir Hrelja), Darko Bodul (82. Anes Vazda), Nermin Alagić (76. Amer Dupovac), Azur Mahmić , Demir Jakupović , Mirsad Ramić

Velež: Slaviša Bogdanović (G) , Denis Zvonić (K) , Samir Zeljković , Omar Pršeš , Đorđe Pantelić , Dino Hasanović , Emir Halilović , Amar Kvakić , Dženan Zajmović , Alen Dejanović (58. Mehmed Ćosić), Arman Džanković (58. Nermin Haskić)

Leotar 4 : 1 Sloga Meridian
Željezničar 0 : 1 Zrinjski
Sloboda 0 : 3 Široki Brijeg
Igman 0 : 1 Velež
Posušje 3 : 0 Tuzla City
Sarajevo 1 : 0 Borac