Zelene Kipranke

ŽRK Borac

Rukometašice Borca su, nema nikakve dileme, već poslije prve utakmice protiv kiparske ekipe Sajvju Divelopers Latsija izborile nastup u trećem kolu Evropskog kupa, prvi put u istoriji!

”Osice” su nemoćnog rivala deklasirale razlikom od 24 gola (41:17), oborivši klupski rekord po broju golova na jednoj utakmici na evro-sceni. Prethodni rekord na snazi je bio od 2008. godine, kada je tadašnja ekipa Borca ”spakovala” 39 golova ekipi Bakua u prvom kolu Kupa EHF.

Nemilosrdno je Borac od prvog do posljednjeg minuta punio mrežu Kipranki, a među strijelce su se upisale sve igračice. Već do odlaska na odmor, tim Nikole Bijelića imao je tri puta više golova od rivala (21:7), a nogu sa gasa nije dizao ni u drugom dijelu, tokom kojeg je kreirao seriju 11:0 i od 28:15 stigao do 39:15.

Po golgeterskom učinku, prednjačila je Duška Tintor sa osam golova, dok je jedan manje upisala Božana Ćutković, a vrijedi istaći i sjajnu partiju golmana Dunje Jurkas, koja je u prvih 30 minuta odbranila 10 udaraca gostujućih igračica, kod kojih je prvo ime bila Marilena Solea sa sedam golova.

Revanš utakmica igra se u nedjelju, takođe u dvorani Borik, od 17.00 časova, uz direktan prenos na Radio-televiziji Republike Srpske.

Recimo i to da se treće kolo igra 3. i 10. decembra.

BORAC: Jurkas (10 odbrana), Andrić 2, Railić 1, Bobić 5, Majkić 3, Vukosavljević (4 odbrane), Delić 1, Brus 5, Smiljić 1, Kršić 2, Šikić 1, Novaković 4, Kodžoman (5 odbrana), Ćutković 7, Tintor 8, Ignjatović 1. Trener: Nikola Bijelić.

LATSIJA: Kristu (12 odbrana), Elia 3, Čarilau, Ekaterinesku 5, Vrahimi 1, Solea 7, Floka, Avram, Andreu, Agatanđelu, Koliantri (1 odbrana), Pavlu, Patsali, Panajotaki. Trener: Konstantinos Konstantinu.