Šušić prijeti Slaviji

Sloboda (MG) - Zvijezda 09 0:3

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Zvijezde 09  u 13.kolu M-tel Prve lige Republike Srpske u Mrkonjić Gradu svladali su Slobodu Nova Banaka 3:0.

Pobjeda gostiju, može se reći je više nego zaslužena, mada su se domaći fudbaleri i u ovom meču propisno ispromašival i izbrukali.           Jednostavno, po ko zna  koji put se pokazalo da je gol za domaće napadače i dalje misaona imenica.

Domaći fudbaleri odlično su otvorili utakmicu i u prvom poluvremenu nadigrali goste i propustili četiri stopostone prilike za gol. Tri puta je u šansama bio Ognjen Soldat (kojem je očito u ovom meču fortuna okrenula leđa), a jednom kapiten Predrag Zekanović.

Prvu priliku bilježimo u 9 minutu. Zekanović iz dobre pozicije  šutira, golman gostiju Tarik Abudlahović odbija loptu, koju zahvata Anđelić i šutira preko gola.

Igrao se 32 minut, Zekanović i Soldat su „izradili“ odbranu gostiju, ali šut Soldata završava tik pored gola.

Minut kasnije nova prilika za ekipu iz Mrkonjića. Akteri su ponovo Zekanović i Soldat, koji opet gađa pored gola.

U 37 minutu, prilika koju je prokockao opet Soldat. Ubačenu loptu zahvatio je glavom sa pet metara, a golman Abdulahović brani. U 39 minutu bilježimo novu šansu, a Soldat je ponovo neprecizan i šutira pored gola.

I kao to obično biva u fudbalu, stiže kazna! U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Iako su sudije pokazale da će nadoknada vremena biti jedan minut, sudije su pustile da se igra tri, četiri minuta. Gosti su ubacili jednu loptu u kazneni prostor. Iskusni Matić vješto je pao, a sudija Slađan Došlo pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač penala bio je Šefkija Rešić, za veliko slavlje gostujućih fudbalera.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri pokušavaju da poravnaju rezultat, a iskusna ekipa iz Eno Sela kažnjava svaku njihovu grešeku. U 71 minutu domaća odbrana početnički reaguje, a Jovan Bokić postiže drugi gol za goste.

Tačku na zasluženu pobjedu gostiju stavio je Ognjen Stjepanović u 88 minutu. Golman domaćeg sastava Zeljković, početnički je ispucao loptu, a grešku kažnjava Stjepanović.

Treba reći da su gosti u 73 minutu pogodili prečku.Dobar šut uputio je Bokića, ali je lopta pogodila prečku.

Šefu stručnog štaba Sloboda Nova Banka Darku Maletiću, teško je pao poraz, jer je njegova ekipa došla u izuzetno tešku situaciju, jer ima samo 11 osvojenih bodova.

-Ne tražim nikakav alibi. Zvjezda 09 ima bolji roster od nas. Nama su danas nedostajala četiri igrača. Puno nam  znači kada nam nedostaje jedan prvotimac, a ne više. Ja stvarao za prvo poluvrijeme nemam šta zamjeriti momcima. Bili smo mnogo bolje imali sigurno tri „mrtve“ šanse, koje nismo uspijeli da iskoristimo. Sigurno bi utakmica otišla u drugom smjeru. I onda primimo gol iz ničega. Penal u zadnjoj sekundi, da tako kažem. Sigurno je to mnogo uticalo u drugom poluvremenu. Pokušali smo da se saberemo. Međutim, gosti su dali svoj maksimum. Objektivno Zvjezda 09 je kvalitetnija ekipa od nas. Da nisimo primli gol u prvom poluvemenu, sigurno bi u drugom  igrali sa više energije. Sigurno je zaslužena pobjeda gostiju, možda rezultat nije realan, previsok je - rekao je Maletić.

Streteg Mrkonjićn, kaže da je po zvršetku meča razgovarao sa rukovodstvom kluba.

-Moja je apsolutna odgovornost za rezulate, ja ne bježim od toga. Trebamo biti realni imamo još čeitri kola, u tri utakmice igramo s protivnicima sa kojima se možemo nadigravati. Tu su naše šanse da skupimo što više bodova do kraja polusezone. Nas ovi igrači mogu „izvući“, mi nemamo druge. Moramo dati sve da osvojimo što više bodova. Po završetku moramo svi u klubu sjesti i vidjeti šta nam je činiti - rekao je Malatić.

Trener gostiju Srđan Šušić, zadovoljan je pobjedom svoje ekipe.

-Znali smo da nas čeka teška utakmica. Sloboda igra dobro kod kuće. Skup mladih fudbalera, koji igraju poletno. To se vidjelo u prvom poluvremenu. Mi u prvom poluvremenu bukvalno nismo uputili ni jedan šut na gol. Da smo mi primli gol, a Sloboda je imala tri stopostotne prilike pitanje šta bi bilo na kraju i u kojem bi smjeru otišla utakmica. Mi se narednih dana okrećemo novom meču u Istočnom Sarajevu sa ekipom Slavije i meču u Kupu BiH sa Zrinjskim. Očekuje nas teška utakmica sa Slavijom, ali mi idemo na pobijedu-kaže Šušić.

Tekstilac 1 : 1 Slavija
Sutjeska 3 : 1 Laktaši
Famos 0 : 1 Krupa
Radnik 2 : 0 Kozara
Ljubić 2 : 0 Omarska
Drina 2 : 1 Modriča
Željezničar 0 : 6 Sloboda (NG)
Rudar Prijedor 2 : 0 Podrinje