Sloga remizirala sa Maglajem

OSJEČANI – DOBOJ: Rukometaši Sloge i Maglaja u komšijskom derbiju remizirali su rezultatom 32:32. Sloga je imala posljednji napad za pobjedu, ali to im je osujetio izdanak njihove škole golman Maglaja Đorđe Bosić.

Sloga je na otvaranju susreta povela 2:0. Gosti su ubrzo uzvratili i došli do izjednačenja 2:2. U 9.minutu serijom 4:1 Sloga dolazi do vođstva 6:3. Igrao se 17.minut kada Maglajlije serijom 3:0 dolaze do prvog vođstva na utakmici 10:9. Nedugo zatim istom serijom uzvraća Sloga i dolazi do nove prednosti 12:10 (21.minut). Na odmor Dobojlije odlaze sa prednošću 17:14.

U toku je bio 34.minut kada gosti dolaze na gol zaostatka 17:18. Od tog trenutka igra se brzo na obje strane padaju golovi čas na jednoj čas na drugoj strani. U 44.minutu Sloga je imala dva gola prednosti 25:23. Maglajlije dodaju gas i sa tri gola u nizu poslije dugo vremena dolaze do vođstva 26:25. U 52.minutu nakon tri gola u nizu Sloga ponovo dolazi do dva  gola prednosti 29:27. Tri minuta kasnije gosti  dolaze u egal 29:29. U preostalom vremenu do kraja igralo se gol za gol. Posljednji napad na utakmici za pobjedu imala je Sloga, ali kako smo već rekli na početku teksta u posljednjim trenucima udarac Vladana Đurđevića odbranio je Đorđe Bosić i svom timu sačuvao bod.

Najefikasniji u taboru domaćih bili su Stanko Stanković sa 11, po pet golova su postigli Vladan Đurđević i Radomir Stoajanović. Kod gostiju najefikasniji su bili Dobojlija Boris Bosić i Nedim Hadžić sa po sedam golova. Golmani su bili odlični. Milutin Bogdanović u redovima Sloge odbranio je 12 udaraca od toga jedan sedmerac, a njegov kolega na suprotnoj strani takođe nekadašnji igrač Sloge Đorđe Bosić sakupio je 12 odbrana.

SLOGA – MAGLAJ 32:32 (17:14)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Gledalaca: 120. Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga 4(3), Maglaj 3(2). Isključenja: Sloga 8, Maglaj 4 minuta.

SLOGA: Bogdanović (12 odbrana, sedmerac), Blagojević, Stojamović 5(1), Đurđević 5(1), Stanković 11, Marković, Tulendić 2, Bogdan Peštić 4, Nemanja Peštić, Simić, Ristić 1, Miličević 4(1), Maričić, Dejanović, Đurić, Bajović. Trener: Miljan Stanić.

MAGLAJ: Ćatić, Hadžić 7(1), Omeragić 2, Hajdić 1, Suljaković, Kendić 3, Velagić, Bajraktarević 1(1), Karabegović, Ridžal 2, Boris Bosić 7, Omahić 1, Đorđe Bosić (12 odbrana), Hasić, Kadrić 4, Ćosić 4. Trener: Samir Smajlagić.

Krivaja 31 : 34 Izviđač
Čapljina 33 : 41 Goražde
Gračanica 38 : 33 Sloga
Leotar 28 : 28 Sloboda
Borac M:TEL 27 : 25 Konjuh
Hercegovina 35 : 30 Vogošća