Dubičani savladali “akademce” sa dva igrača više

U derbiju posljednjeg jesenjeg kola na drugoligaškom zapadu Republike Srpske Borac je u kozarskoj Dubici savladao FSA Prijedor rezultatom 2:1.

Popularni “akademci” su se pokazali kao “tvrd orah” i pored toga što su utakmicu završili sa dva igrača manje jer su crvene kartone zaradili Miloš Rudak u 33. i Rajko Pekija u 88. minutu.
Poveli su domaći golom Stefana Tomaša već u petom minutu, da bi u 48. minutu pogodivši vlastitu mrežu Željko Stegić. Nemanja Marinović je u 62. minutu vratio rezultatsku neizvjesnost, ali brojčano oslabljeni Prijedorčani nisu mogli dalje od časnog poraza.

Borac (KD) – FSA Prijedor    2:1 (1:0)

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici. Gledalaca: 200. Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka). Strijelci: 1:0 Tomaš (5), 2:0 Stegić (48 – autogol), 2:1 Marinović (62). Žuti kartoni: Gavrić (Borac), Kovačević, Stegić, (FSA Prijedor). Crveni kartoni: Miloš Rudak u 33. i Rajko Pekija u 88. minutu (obojica FSA Prijedor).
BORAC (KD): J. Valensija, Škarić, M. Kovačević, S. Valensija, Kampaz, Blagojević (od 67. Burazor), Tomaš (K), Hinestroza, Gavrić, Zec, Pralica (od 79. Lončar).
FSA PRIJEDOR: Zgonjanin, Rečević, Rudak, Golić (od 36. Pekija), Kovačević, Marinović, Mikić, Knežević (od 58. Mršić), Stegić, Babić, Škrbić (od 78. Drinić).

Sloga (S) 2 : 0 Proleter
BSK 4 : 1 Progres
Borac (KD) 3 : 1 Crni vrh
Polet 1926 3 : 2 FSA
Jedinstvo 5 : 3 Dubrave
Gorica 2 : 1 Brdo