Katastrofa Omarske

Sloboda (MG) - Omarska 6:1

MRKONJIĆ GRAD – Preumorna i desetkovana Omarska nije mogla izboriti povoljan rezultat na gostovanju kod Slobode u Mrkonjić Gradu.  Sa druge strane, Slobodi je ova utakmica bila od ogromne važnosti i odigrali su tako, agresivno, rastrčano i zasluženo je Sloboda visoko slavila.

Sve vrijedno pomena u prvom poluvremenu izdešavalo se za tri minuta. Do 25.minuta nije viđeno skoro ništa na terenu. U 25.minutu Suljić dovodi Slobodu u vođstvo. Samo dva minuta kasnije Rastoka izjednačava, a čim su krenuli sa centra domaći odigravaju tečnu akciju i Zekanović dovodi Slobodu u vođstvo od 2-1.

Do kraja poluvremena viđeno je nekoliko pokušaja sa distance. Zdjelar je u 35.minutu bio u dobroj poziciji, ali je slabo šutirao sa ivice šesnaesterca. Odmah u sledećem napadu bio je i Anđelić u dobroj prilici, ali je njegov šut blokirao Banović. Šutirao je Anđelić i u 38.minutu sa dvadesetak metara, ali taj pokušaj je otišao pored gola Omarske.

U drugom poluvremenu očekivao se pritisak Omarske, ali nisu gosti imali snage da ugroze domaćina. Nasuprot tome, viđena je potpuna dominacije Slobode i još čak četiri gola u mreži Jokića.

U 51.minutu Zekanović postiže evrogol sa dvadesetak metara i povećava na 3-1. U 73. minutu još jedna lijep gol sa dvadesetak metara a ovaj put strijelac je Maksimović. U 82. minutu Soldat iz neposredne blizine glavom postiže i peti gol za Slobodu, a konačan rezultat postavlja Zekanović koji je tako kompletirao het trik.

Ne treba osuđivati igrače Omarske zbog današnej partije, jer su u Mrkonjić Grad otputovali bez šest standardnih prvotimaca, a osim toga i potpuno iscrpljeni nakon teških fizičkih napora u poslednji mjesec dana, tako da nije u ekipi bilo energije za bolji otpor ekipi Slobode.

Mrkonjić Grad: Sloboda – Omarska 6-1