Statistika polusezone: FK Zvijezda 09

FK Zvijezda 09

FK Zvijezda 09 zimuje na četvrtom mjestu prvoligaške tabele i najbolje je plasirani tim koji je promijenio trenera ove sezone.

Pred početak takmičarske godine na klupu je stigao Dženan Hošić i ekipa je značajno promijenjena u odnosu na prošlu seoznu. Došao je veliki broj novih fudbalera i sve je to bilo teško za uklopiti u kratkom vremenu, pa je Hošić platio ceh i napustio je klupu poslije poraza od Famosa u Vojkovićima 1:0 u 7. kolu. Imao je tada semberski tim učinak od četiri pobjede, remija i dva poraza. Umjesto njega, na klupu je sjeo sportski direktor kluba Srđan Šušić, a on je imao učinak od šest pobjeda, tri remija i dva poraza. Na kraju, sve zajedno, to je bilo dovoljno za 34 osvojena boda. Zvijezda 09 i dalje sanja o povratku u Premijer ligu BiH, ali jasno je, 12 bodova zaostatka za liderom Krupom je poprilično veliko, pa ih čeka težak zadatak na proljeće.

Hošić i Šušić su zajedno koristili 29 igrača u jesenjem dijelu sezone, četvorica nisu upisala ni minutu, a Marko Dobrilović je igrao svega dvije minute, pa to praktično znači da je Zvijezda 09 polusezonu iznijela sa 24 igrača. Najviše minuta na terenu proveo je štoper Andrija Janjić, 1440. Niko nije odigrao svih 17 utakmica, a Janjić, golman Tarik Abdulahović, kao i Ševkija Resić su bili tu na 16 utakmica.

Najbolji strijelac je Emanullah Blažević sa šest pogodaka, a slijede Abid Mujagić i Andrija Janjić sa po četiri.

Statistika nastupa:  Andrija Janjić (1440 minuta/16 utakmica), Tarik Abdulahović (1393/16), Mladen Dujković (1153/15), Luka Janković (1150/15), Bogdan Milošević (1080/12), Andrej Đurić (983/12), Ševkija Resić (908/16), Abid Mujagić (873/15), Emanullah Blažević (846/12), Dragan Živanović (830/15), Marko Vidović (800/10), Marko Zoćević (766/9), Kojo Matić (708/15), Miloš Sekulović (688/9), Jovan Bokić (660/14), Rodrigo Karvaljo (554/11), Vuk Tešić (393/10), Pero Tešić (281/7), Petar Orlandić (281/5), Nemanja Kojić (254/4), Ognjen Stjepanović (244/12), Florentin Andrei Apostu (194/9), Vanja Knežević (137/2), Aleksa Kovačević (104/2), Marko Dobrilović (2/1)

Bili su u protokolu, ali nisu igrali: Đorđe Arčaba, Filip Cuca, Lazar Kulić, Milenko Andrić

Golovi: Emanullah Blažević 6, Abid Mujagić 4, Andrija Janjić 4, Jovan Bokić 3, Kojo Matić 3, Petar Orlandić 3, Dragan Živanović 2, Ševkija Resić 2, Bogdan Milošević 2, Miloš Sekulović 2, Ognjen Stjepanović 2, Andrej Đurić 2, Nemanja Kojić 1, Florentin Andrei Apostu 1

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor