GOŠK
U subotu u nedjelju 19. i 20. novembra igraju se utakmice 15. posljednjeg kola m:tel Prve lige FBiH, u subotu se igra sedam, a u nedjelju jedna utakmica. U subotu drugoplasirana Zvijezda iz Gradačaca će gostovati u Hadžićima kod ekipe Radnik koji je na 11. mjestu, 16. bodova.
Četvrtoplasirano gračaničko Bratstvo, 25 bodova je gost osmoplasiranoj banovićkoj Budućnosti, 19 bodova, derbi kola u Maglaju igraju komšije na tabeli, šestoplasirani Simm Bau, 21 bod i OFK Gradina, kaja je za mjesto više na tabeli od svog rivala i dva boda više .
Derbi začelja igraju dva bivša premijerligaša Mladost DK i Travnik koji je pri dnu tabele, Tomislav koji je u prošlom kolu osvojio važne bodove u Goraždu će ugostiti tešanjski TOŠK koji će nastojati pobjedom potvrditi vrijednu pobjedu u gostima pred svojim vjernim navijačima.
U Lukavcu duel ekipa koje su ušle u Prvu ligu FBiH, Radnički je domaćin olovskoj Stupčanici, a Jedinstvo ugošćuje Goražde.
Ovu polusezonu će u nedjelju završiti ubjedljivi gabelski GOŠK koji je domaćin kakanjskom Rudaru i ima 12 bodova više od drugplasirane gradačačke Zvijezde.
19 . novembar u 13:30 sati,
Banovići : FK Budućnost - NK Bratstvo , Stadion FK „Budučnost“ Banovići glavni sudija : Filip Antić (Orašje), pomoćnici : Filip Jarić (Brčko) i Muris Mehinović (Lukavac), 4. sudija : Ilija Orkić (Orašje), delegat : Nedžad Tanjo ( Goražde), posmatrač suđenja : Tarik Kečo (Sarajevo) .
Doboj Kakanj : FK Mladost DK - NK Travnik Gradski stadion Doboj Kakanj , Armin Efendić (Sarajevo), Ivo Maglica i Marko Grebenar oba Livno, Mario Pejić (Grude) ,Nikola Kaić (Livno ), Nermin Paradžik (Goražde ) .
Hadžići : FK Radnik - NK Zvijezda , Gradski stadion, Jure Delić (Mostar), Mirza Fetić (Zenica) i Adnan Arfadžan (Jablanica) , Samir Kapo (Kakanj) , Nikola Kaić (Busovača ) , Luka Gašić (Gornji Svilaj) .
Maglaj : BFK Simm Bau - OFK Gradina , Gradski stadion Maglaj , Denis Limov (Gabela), Antonio Marčinko (Čitluk) i Mihret Zlatić (Brčko), Sandi Ljevo (Mostar), Ratko Bošnjak (Vitez ), Mario Perić (Novi Travnik) .
Bihać : NK Jedinstvo - FK Goražde , stadion „Pod borićima“ , Armin Kukić (Bugojno), Almir Huskić (Bujono) i Enis Đulović (Tuzla) , Osman Hodžić (Doboj Istok), Benjamin Terzić (Zenica ), Edis Zukić (Tuzla).
Tomislavgrad : NK Tomislav - NK TOŠK , „Gradski stadion“ , Ernis Džemidžić (Goražde), Hasan Nanić (Bužim) i Sehmin Hakalović (Konjic),Antonio Tomić (Kreševo), Ivo Karačić (Biletić Polje ), Amir Medić (Ključ),
Lukavac : FK Radnički - NK Stupčanica , stadion „Jošik“, Nihad Ljajić (Sarajevo) , Alen Gluho (Sarajevo) i Adnan Ibrahimović (Brčko), Deni Ćatibović (Sarajevo), Ekrem Bratić (Bosanska Krupa), Edis Prošić (Cazin) .
Nedjelja, 20. novembar.
Gabela: NK GOŠK - Rudar, stadion „Perica Pero Pavlović“ , Haris Halkić (Sanski Most), Edin Zjakić (Bihać) i Eldar Parla (Sarajevo), Igor Popović (Busovača), Mirza Trbonja (Sarajevo), Gojko Bandić (Grude).
Goražde | 4 : 1 | Jedinstvo |
Stupčanica | 3 : 0 | Radnički |
Travnik | 4 : 0 | Mladost |
Zvijezda | 2 : 1 | Radnik |
Gradina | 5 : 3 | Simm-Bau |
Bratstvo | 1 : 3 | Budućnost |
Rudar | 2 : 1 | GOŠK |
TOŠK | 2 : 0 | Tomislav |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | GOŠK | 30 | 19 | 7 | 4 | 64 | |
2 | Stupčanica | 30 | 16 | 4 | 10 | 52 | |
3 | Budućnost | 30 | 14 | 8 | 8 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 5 | 11 | 47 | |
6 | Gradina | 30 | 14 | 5 | 11 | 47 | |
7 | Tomislav | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Rudar | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | TOŠK | 30 | 10 | 10 | 10 | 40 | |
10 | Simm-Bau | 30 | 9 | 12 | 9 | 39 | |
11 | Jedinstvo | 30 | 11 | 4 | 15 | 37 | |
12 | Bratstvo | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
13 | Mladost | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
14 | Radnik | 30 | 10 | 4 | 16 | 34 | |
15 | Travnik | 30 | 10 | 1 | 19 | 31 | |
16 | Radnički | 30 | 6 | 6 | 18 | 24 |