Kalinovik izbacio Jahorinu

KMF Kalinovik

Futsaleri Kalinovika savladali su večeras na Palama Jahorinu poslije boljeg izvođenja šesteraca u 1/16 finala Kupa Republike Srpske.

U regularnom toku bilo je 3:3 i to nakon što je Pavle Sladoje u posljednjoj minuti donio izjednačenja Kalinovčanima.

I jedan i drugi tim bio je oslabljen u ovom meču neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, a prvi do vodstva dolaze gosti preko Đorđa Trifkovića u 12. minuti, koji će kasnije postići i još jedan pogodak.

Ipak, Jahorina se veraća u susret i golovima Damjana Simovića i Luke Simića ponovo smo na početku u 29. minutu susreta, da bi Nemanja Vuksanović u 39. minuti doveo Jahorinu do prednosti. Ipak, u samom finišu ukazao se Sladoje i donio izjednačenje Kalinoviku i odveo utakmicu u šesterce. Tamo, Luka Simić i Aleksa Cerovina ne pogađaju za domaće, a samo Ćeranić za goste i pobjeda ide u Kalinovik.

KMF JAHORINA - KMF KALINOVIK 3:3 (1:2) pen: 6:9
SPC "Peki", Pale
Gledalaca: 80
Sudije: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo) i Bojan Pejić (Sokolac)
Strijelci: 0:1 Trifković 12, 0:2 Trifković 15, 1:2 Simović 15, 2:2 Simić 29, 3:2 Vuksanović 39, 3:3 P. Sladoje 40
Strijelci sa 6m: Trbo, Vuksanović, Živković (Jahorina), Kovačević, Aleksić, Tepavčević, Sladoje (Kalinovik)
Žuti kartoni: Baričanin (Jahorina)

JAHORINA: Baričanin, Simović, Cerovina, Pandurević, Trbo, Živković, Gluhović, Vuksanović, Brčkalo, Simić, Tešanović, Trobok, Jevtović, Čavarkapa