Nakon produžetaka Partizan pao

U 11. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je u Štark areni nakon 45 minuta igre zabeležio poraz protiv Valensije 96:100 (21:21, 22:16, 21:23, 20:24, 12:16)

Partizan Mozzart Bet je nakon 45 minuta igre u Štark areni ostao bez pobede protiv Valensije. U neizvesnom meču, crno-beli su se većim delom susreta nalazili u blagoj prednosti, iako je za četiri četvrtine viđeno dosta promena vođstva. Od starta utakmice, gosti su imali blagu prenost koju je Parni valjak uspeo da preokrene, a nakon isteka prvog perioda, rezultat je glasio 21:21. Do isteka druge četvrtine, Partizan Mozzart Bet je stekao +6, ali su gosti iz Valensije konstantno držali priključak. Do isteka treće deonice, bilo je +4 za crno-bele, da bi u poslednjem minutu susreta gosti bili ti koji imaju dva poena "viška". Ipak, nakon dva realizovana penala Pantera i promašaja Džounsa, ušlo se u produžetak.  U dodatnih pet minuta, Valensija se bolje snašla i tako odnela pobedu.

Posle meča, trener crno-belih Željko Obradović je izjavio:

"Čestitam Valensiji, igrali su bolje, sa više koncentracije. Utisci posle poraza mogu da budu različiti, ali jedan i najvažniji je da – nemamo trening. To sam rekao i posle derbija. Lesora je boleo lakat, Smailagić je želeo da igra uprkos povredi. Nemamo dovoljno igrača da napravimo normalan trening, uglavnom nam fale igrači. Lesor je od derbija uradio samo jedan trening, a on nam donosi mnogo. Pogledajte, mi smo imali sramna 23 skoka, od toga je Lesor pokupio 10. Dakle, ostatak je učestvovao sa 13. To pokazuje koliko je on važan za nas. Oni su u našem reketu skočili 16 puta, mi 17. Stihijski smo igrali. Kada izgubiš utakmicu u produžetku, znači da si imao šansu da dobiješ. Oni su ipak bili više koncentrisani. Valensija je mnogo ozbiljna ekipa, ima dosta kvalitetne igrače. Mi smo igrali sa dosta energije, a onda je izgledalo kao da igramo bez iste. Ne mogu da se saglasim sa pričama da Valensija nije dobra ekipa, možda je samo u krizi rezultata, kao mi. Nije mala stvar kada imaš 16 ofanzivnih skokova, a mi 17 defanzivnih. Mi nismo imali dovoljno veliku želju da se borimo na skoku, što nije dobro ni za jedno takmičenje, ne za Evroligu", istakao je Obradović.

Partizan Mozzart Bet:Vukčević, Ledej 12, Panter 19, Papapetru 4, Egzum 9, Brodzijanski, Naneli 15, Glas, Lesor 22, Trifunović, Anđušić 2, Madar 13

Valensija:Harper 14, Klaver 9, Puerto, Pradilja 6, Veb 18, Lopez Arostegi 17, Džons 2, Ferando, Rejdbo 4, Dubljević 8, Aleksander, Rivero 22

(Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV)