Sedmerci srećniji za Vogošću

Rukometaši Sloge odigrali su od sjaja do očaja i eliminisani su u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine na svom terenu od ekipe Vogošće. Gosti su slavili nakon izvođenja sedmeraca 32:31, nakon isteka 60 minuta bilo je 26:26.
Sloga je odigrala odlično prvo poluvrijeme i osam minuta drugog dijela. U prvih 19 minuta igralo se uglavnom gol za gol. Tekao je 20.minut kada je Sloga imala dva gola prednosti 9:7. U 24.minutu nakon serije 4:1 Sloga je imala vođstvo 12:8. Na odmor Dobojlije odlaze sa pet golova viška 14:9.
Izabranici Miljana Stanića odlčno otvaraju drugo poluvrijeme. Povećavali su prednost iz minuta u munut. U 38.minutu Sloga je imala velikih osam golova više na svom kontu 19:11. Niko tada nije slutio da će naglo pasti u igri. Gosti su počeli da tope prednost. Domaći su pravili dosta tehničkih grešaka, a razbranio je se Stefan Trapara. Vogošća u 50.minutu nakon šest vezanih golova stiže do izjednačenja 21:21. Preostalih deset minuta bilo je puno neizvjesnosti igralo se gol za gol. Gosti u 54.minutu prelaze u vođstvo 25:24, međutim Sloga sa dva gola vraća prednost na svoju stranu 26:25. Vogošćani u posljednjem minutu stižu do poravnanja 26:26. Sloga je imala posljednji napad da dođe do pobjede, ali njeni igrači su napravili novu grešku i ostalo je 26:26. Putnika u narednu rundu odlučivali su sedmerci. Nakon pet serija svi su bili precizni. Da bi u šestoj seriji udarac Luki Đorđeviću odbranio Stefan Trapara. Na drugoj strani siguran je bio Zulfić i tako svom timu obezbjedio pobjedu 32:31 i plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine. Tako su oni nakon Konjuha u Živinicama i Slogu na njenom terenu savladali nakon sedmeraca.
Vremena za kukanje nema već za tri dana na programu je nastavak prvenstva gdje Sloga dočekuje lidera ekipu Izviđač Central osiguranje.
Izvrstan u ovom meču bio je golman Sloge koji je sakupio 18 odbrana, a uspjeo je postići jedan gol, ali ni to nije bilo dovoljno da njegov tim slavi. Najefikasniji u redovima Sloge bili su Bojan Tulendić sa 7, te Stanko Stanković i Radomir Stojanović sa po šest golova. Kod gostiju Trapara je zabilježio 14 odbrana, dok su najefikasniji bili Elis Memić sa 6, te Nikola Grujić i Mahir Burić dodali su po pet golova.

SLOGA - VOGOŠĆA 31:32 (26:26, 14:9)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" u Osječanima. Gledalaca: 50. Sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić (oba iz Sarajeva). Delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola). Sedmerci: Sloga 7(5), Vogošća 9(8). Isključenja: Sloga 6, Vogošća 16 minuta.
SLOGA: Bogdanović 1 (18 odbrana, sedmerac), Stojanović 6(1), Đorđević 2(1), Stanković 6(1), Marković, Tulendić 7(1), Bogdan Peštić 1, Nemanja Peštić 1, Simić, Ristić, Miličević 4(1), Maričić, Dejanović, Knežević 3, Đurić, Bajović. Trener: Miljan Stanić.
VOGOŠĆA: Mutapčić (2 odbrane), Alispahić, Čordalija, Grujić 5(2), Trapara (14 odbrana, sedmerac), Tahirović 1, Ombaša 4(2), Semić, Jelačić 3(1), Memić 6, Burić 5(1), Baraković 1, Isaković 1, Džemidžić 4, Zulfić 2(2), Omanović. Trener: Senad Skopljak.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač