Borcu zasluženo bodovi protiv Želje

Fudbaleri Borca danas su savladali ekipu Željezničara na svom terenu rezultatom 2:0 u susretu 28. kola m:tel Premijer lige BiH.

Prvu priliku na današnjem meču je imao banjalučki tim. Ninković je šutirao iskosa, ali je lopta otišla visoko preko gola. Na drugoj strani, Plavi su uzvratili preko Drlje, ali je Ćetković krajnim naporom izbacio loptu u korner.

Igrala se 26. minuta kada je Ninković prošao kroz sredinu, a onda je uposlio Jurilja, koji je šutirao, ali Kosorić i Muftić su otklonili opasnost.

Kulašin je šutirao u 32. minuti, a Muftić je odbranio njegov udarac, da bi lopta u nastavku napada došla do Ninkovića, čiji je šut na kraju izblokiran.

Pet minuta poslije, Ninković je pokušao uposliti Kulašina, ali je lopta došla do Jurilja, koji se našao sam ispred Muftića, ali je golman Željezničara sjajno odbranio njegov udarac.

Plavi su stvorili novu priliku u finišu prvog poluvremena. Šehić je pobjegao Lagundžiću, ušao je u šesnaesterac, ali je šutirao visoko preko gola, i to je ujedno bila i posljednja šansa u prvom dijelu ovog meča.

U drugom poluvremenu, ponovo je Borac prvi zaprijetio. Ovaj put je šutirao Mrkaić sa 16 metara, ali njegov udarac je bez većih problema odbranio Muftić.

Već u narednom napadu, Plavi su uzvratili. Hajdarević se odlučio na šut sa distance, ali lopta je otišla preko gola Borca.

U 58. minuti, viđena je nova dobra prilika za klub sa Grbavice. Šehić se dobro ubacio, šutirao je iz teške situacije sa nekoliko metara iskosa, ali je lopta pogodila vanjski dio mreže.

Igrala se 61. minuta kada je Lazić šutirao nakon centaršuta, ali je lopta otišla preko gola, da bi se potom na drugoj strani ubacio Šehić, ali niko od njegovih saigrača nije dirao loptu u šesnaestercu Borca.

Nakon propuštene prilike Jurilja u 69. minuti, Borac je stigao u vodstvo u 72. minuti. Pičević je centrirao, a Mrkaić je savladao Muftića.

Plavi se nisu oporavili ni od prvog gola, a već su u 77. minuti primili drugi gol. Ninković je centrirao iz kornera, lopta je pala u peterac gostiju, gdje se najbolje snašao Piščević, koji je uduplao prednost banjalučkog tima.

Mogao je banjalučki tim stići i do trećeg gola protiv Željezničara. U 80. minuti je sjevnula kontra, Jurilj je istrčao sam ispred Muftića, koji je sjajno intervenisao i sačuvao svoj gol.

Do kraja utakmice više nije bilo prilika na obje strane, pa je Borac uspio da sačuva dva gola prednosti i dođe do pobjede protiv Željezničara, kojom se učvrstio na drugom mjestu.

FK Borac - FK Željezničar 2:0 (0:0)

Stadion: Gradski stadion Banja Luka. Gledalaca: 0. Sudije: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) [Glavni], Marko Perić (Mostar) [Pomoćnik], Davor Maksimović (Doboj) [Pomoćnik], Strijelci: Mrkaić 72. Piščević 77.

Borac: Nikola Ćetković (G) , Alen Jurilj , Nikola Ninković , Momčilo Mrkaić , Fedor Predragović , Aleksandar Vojnović (K) , Filip Račić , Ivan Lagundžić , Darko Lazić , Enver Kulašin , Nedeljko Piščević

Željezničar: Vedad Muftić (G) , Haris Hajdarević , Aleksandar Kosorić (K) , Benjamin Šehić , Andrija Drljo , Armin Hodžić , Amar Drina , Clerismario Santos Rodrigues , Dženis Beganović , Marin Galić , Armin Hodžić

Igman 3 : 0 Sloga Meridian
Leotar 0 : 0 Sloboda
Tuzla City 3 : 1 Posušje
Zrinjski 2 : 3 Sarajevo
Široki Brijeg 1 : 0 Velež
Borac 2 : 0 Željezničar