Prvi poraz Lokanja

Kao što se i očekivalo fudbaleri Lokanja nisu uspjeli da osvoje bodove na "vrućem" gostovanju u Šekovićima. S obzirom na neprijatne scene sa prethodnog meča ove dvije ekipe u prošloj sezoni u Šekovićima, očekivalo se da i na ovoj utakmici domaći igrači izvrše pritisak na goste i službena lica, tako da su mlađi igrači Lokanja veoma bojažljivo ušli u utakmicu što im se na kraju osvetilo porazom. Domaćini su imali inicijativu u prvih 45 minuta, pokušavali da dođu do vođstva, ali izglednijih šansi nije bilo. Prvu ozbiljnu priliku imao je u 20. minutu najbolji igrač domaćih Branislav Popović, ali odlično interveniše Cvjetković. U 25. minutu, ponovo Popović koristi grešku gostujuće odbrane, izlazi sam pred Cvjetkovića, ali zahvaljujući neravnom i nepokošenom terenu loše šutira pravo u Cvjetkovića, koji brani njegovo udarac. Bez ikakvog povoda većina domaćih igrača vrši pritisak na veoma nesigurnog i preplašenog sudiju Lukića, koji pod pritiskom svira kazneni udarac za Šekoviće. Siguran izvođač bio je Siniša Jevtić za 1:0. I pored očajne igre gosti su mogli do izjednačenja, ali odlične prilike propuštaju Janković u 39. i Pantić u 45. minutu.

Na početku drugog poluvremena gosti ponovo neorganizovano brane svoj gol, što koristi iskusni Dejan Đukanović pogotkom sa tridesetak metara za sigurnih 2:0. Gosti kao da su tada shvatili da mogu izgubiti utakmicu, počinju da igraju svoju prepoznatljivu napadački igru i do kraja utakmice ne dozvoljavaju domaćima da ozbiljnije ugroze gol Cvjetkovića. Međutim i pored tri situacije licem u lice sa Šarčevićem, gosti ne uspjevaju da postignu gol. Marković pogađa prečku u 56, a šuteve Z.Đukanovića u 70. i B.Đukanovića u 79. minutu brani golman domaćih. U 80. minutu S.Jevtić rukom zaustavlja loptu u svom kaznenom prostoru, ali Lukić nije imao hrabrosti da dosudi kazneni udarac za goste. Tek u poslednjem minutu utakmice nakon oštrog starta Milića sudija svira jedanaesterac za goste koji realizuje Pantić. Na kraju je pobjedila ekipa koja je igrala hrabrije i više željela pobjedu, ali ostaje gorak ukus od ružnih riječi i prijetnji kako gostujućim igračima tako i službenim licima na ovoj utakmici.

- I pored svih nemilih scena, prvo želim da čestitam domaćoj ekipi na pobjedi. Moji saigrači su kasno počeli da igraju, kada smo već gubili 2:0. Znali smo šta nas čeka, i spremali smo se i na teže uslove, ali mladi momci nisu uspjeli da izdrže pritisak. Drago mi je da su ostali dostojanstveni do kraja utakmice, bez bilo kakve rasprave sa protivničkim igračima ili službenim licima, iako su sudije Lukić i Mitrović napravili par krupnih grešaka na naš račun. Međutim imajući u vidu kako smo ušli u utakmicu, nismo ni zaslužili povoljniji rezultat. Okrećemo se narednom protivniku, veoma nezgodnoj ekipi Jedinstva i sa tom utakmicom ulazimo u jedan mini ciklus veoma teških utakmica i velikih izazova za našu ekipu u borbi da sačuvamo prvu poziciju na kojoj se trenutno nalazimo - istakao je jedan od najboljih pojedinaca Lokanja Andrija Mićić.

Šekovići - Lokanj 2:1 (1:0). Strijelci: 1:0 S.Jevtić (26. kazneni udarac), 2:0 Đukanović (49), 2:1 Pantić (92. kazneni udarac). Igralište: Gradsko, Šekovići. Gledalaca: 10. Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina) Pomoćnici: Bojan Mitrović (Bijeljina), Velibor Vidaković (Zvornik) Delegat: Lazo Jovanović (Bijeljina). Žuti kartoni: S.Lukić, Mitrović, Milošević, D.Lukić, Šarčević (Šekovići), Vuković, Đurić, Z.Đukanović (Lokanj). Crveni karton: Milić 92 minut (Šekovići). Igrač utakmice: Branislav Popović (Šekovići)

MILIĆI: Šarčević 7,5, B.Filipić 6,5 (od 54 Milošević-), M.Jevtić 6, Marković 6,5, Mihajlović 6,5, S.Jevtić 6,5, R.Filipić 6, S.Lukić 7, Popović 7,5, Đukanović 7 (od 77 D.Lukić-). Trener: -.

LOKANJ: Cvjetković 7, Vuković 6,5 (od 55. Ilić 6,5), Vidić 6,5, Đurić 7, Bojanić 7, Janković 6,5, (od 65 Z.Đukanović) Simić 6 (od 55. B.Đukanović 6), Pantić 6,5, Zeljko 6,5, Marković 6,5, Mićić 7. Trener: Zoran Đukanović.

Milići 1 : 1 Lokanj
Proleter 0 : 3 Partizan
OFK Šekovići 2 : 1 OFK Trnovica
Jedinstvo 1 : 1 Podrinje
Guber 5 : 0 Birač
Zadrugar 2 : 0 Bratstvo