06.05.2018 Administrator DC

Poraz bez posledice

Fudbaleri Borca poraženi su danas u Vitezu od istoimenog domaćina rezultatom 2:0 u pretposljednjoj gostujućoj utakmici u tekućoj sezoni Premijer lige BiH. Shodno današnjem poraz na Gradskom stadionu u Vitezu, ali i trijumfu Slobode nad Čelikom u Zenici (0:2) čime su Zeničani i zvanično ispali u niži rang, izabranici Darka Vojvodića dva kola prije odlaska na ljetnu pauzu odlaze kao desetoplasirani tim šampionata sa 35 bodova, jednim manje od devetoplasirane Slobode.

Oba gola u današnjoj pobjedi Viteza, što je tek drugi premijerligaški trijumf ove ekipe u tekućoj sezoni a prvi još od septembra prošle godine, postigao je Petar Bojo: prvi put se mreža Gorana Vukliša zatresla u 18. minutu, a drugi put nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu.

U narednom kolu, 12. maja, Borac će gostovati u Gabeli ekipi GOŠK-a. U toj utakmici, Vojvodić neće moći da računa na usluge Mladena Veselinovića, kojem je danas pokazan treći žuti karton.

Ovome dodajmo i da je mostarski Zrinjski danas osvojio treću uzastopnu titulu u Premijer ligi BiH, čime je postao prvi klub u istoriji ovog takmičenja kojem je to pošlo za rukom. Mostarci su u hercegovačkom derbiju savladali Široki Brijeg rezultatom 3:1, te dva kola prije kraja imaju 6 bodova više od Željezničara, koji je danas pretpio neuspjeh u Bijeljini (1:0), te bolju gol-razliku i omjer u međusobnim duelima.

Čelik i Vitez napuštaju elitni rang i naredne sezone će se takmičiti u Prvoj ligi FBiH, dok još uvijek nije kompletiran spisak učesnika evropskih kupova. Zrinjski će predstojećeg ljeta igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Željezničar će se oprobati u pretkolima Lige Evrope, za treće mjesto koje takođe sigurno vodi na evro-scenu bore se Sarajevo i Široki Brijeg, a mnogo stvari će biti jasnije u srijedu, 9. maja, kada se u revanš utakmici finala Kupa BiH sastaju Krupa i Željezničar (prvi meč na Grbavici završen pobjedom Željezničara rezultatom 2:0).

VITEZ – BORAC 2:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Bojo (18.), 2:0 Bojo (52.), stadion: Gradski u Vitezu, gledalaca: 100, sudija: Emir Spahalić (Mostar), žuti kartoni: Bojo, Vukoja, Hadžanović (Vitez), Veselinović, Ilić (Borac).

VITEZ: Badrov, Stanić, Brekalo, Jevtić, Livaja (od 82. minuta Tipurić), Hadžanović, Ivičić (od 73. minuta Halilić), Šivšić, Vukoja, Bojo, Vranjić (od 65. minuta Rizvanović). Trener: Asim Saračević.

BORAC: Vukliš, Ojdanić, Puzigaća, Karić, Kunić, Žeravica (od 46. minuta Burazor), Majkić, Danilović, Veselinović (od 64. minuta Radulović), Ilić (od 46. minuta Mahović), Zekanović. Trener: Darko Vojvodić.

(borac-sport, foto: borac-sport)

Vitez 2 : 0 Borac
Mladost 1 : 2 GOŠK
Čelik 0 : 2 Sloboda