XS
SM
MD
LG

05.01.2023 15:04 Administrator DC

Kristina Popović atletski biser Rogatice

  ROGATICA – Ko je posljednju godinu i više dana, a posebno nakon kompletiranja atletskih borilišta u okviru Sportsko rekreativnog centra „9. januar“ u Rogatici makar na kratko u popodnevnim časovima radnim danom svraćao na ovaj velelijepi objekat sporta i rekreacije, mogao je sresti ili vidjeti jednu mladu djevojku kako vrijedno trenira bacanje kugle i diska. Radi se o Kristini-Kiki...

19.12.2022 21:40 Slobodan Živanić

AK Prnjavor: Gajićeva i Radulovićeva najbolje

Članovi Atletskog kluba "Prnjavor" u proteklim godinama dokazali su da su apsolutni lideri atletskog sporta u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini. "Naš klub je u tekućoj godini apsolutni ekipni prvak Republike Srpske u krosu, kako u ženskoj tako i u muškoj konkurenciji. Naši takmičari su osvojili 15 pojednačnih titula prvaka Bosne i Hercegovine. Najviše titula prvaka osvojili su Jelena...

19.12.2022 21:12 Slobodan Živanić

Akademija povodom 30 godina Atletskog saveza RS; Priznanja najboljima

Povodom 30 godina Atletskog saveza Republike Srpske u Kulturnom centru u Istočnom Sarajevu održana je akademija na kojoj su evocirane uspomene i predstavljeni planovi AS RS za budućnost. Plakete za izuzetan doprinos u razvoju atletike dodjeljene su gradonačelniku Iszočnog Sarajeva LJubiši Ćosiću, Ministarstvu porodice, omladine i sporta pomoćniku za sport Mariu Đuranu, Srpskom atletskom...

15.12.2022 17:22 Slobodan Živanić

Ivičiću priznanje za specijalne i paralelne veze; Gajićeva peta u Srpskoj

U Banskom dvoru održan je tradicionalni 68. izbor najuspješnijih sportista Republike Srpske za 2022. godinu u organizaciji Glasa Srpske, a i ovaj put brojna priznanja završila su na adresi članova Atletskog saveza Republike Srpske/AS RS/. Među pojedincima koji nagrađeni bila je Jelena Gajić član AK Prnjavor, koja se našla na petoj poziciji u izboru najuspješnijih sportista Srpske, a Marko...

15.12.2022 17:09 Slobodan Živanić

Bronza za Stojkovićevu, lični rekord Milojevićevu

Članica Atletskog kluba „Derventa“ Teodora Milojević osvojila je šesto mjesta u trkama na 60 i 200 m, uz postavljanje novih ličnih rekorda, na Međunarodnom atletskom mitingu AK „Karanovac“ u Atletskoj dvorani u Beogradu. Kristina Stojković, najbolja atletičarka bratskog Atletskog kluba “San” iz Prnjavora, postavila je novi rekord Republike Srpske na 200 m u dvorani za juniorke sa 26.74...

09.11.2022 14:39 Slobodan Živanić

Milojevićevoj dvije medalje

Na Nestele ligi Bosne i Hercegovine za osnovne škole, održanoj u Sarajevu Teodora Milojević iz Ateletskog kluba "Deeventa" osvojila je dvije srebrne medalje. Milojevićeva je do medalja stigla u disciplinama 300 m i štafeti 4x100 m. Ovim takmičenjem je zatvorena sezona takmičenja na stazi i sada počinje sezona kros takmičenja i takmičenja u dvorani, koji se održavaju u regionu, a sa kojih...

16.10.2022 16:26 Slobodan Živanić

Jevtićeva i Gutić pobjednici brodske ulične trke

Olivera Jevtić član Atletskog kluba "Mladost" iz Beograda pobjednik je brodske ulične trke u ženskoj konukrenciji. Ona je stazu od 5km istrčala za 0:17:01 i iza sebe ostavila zemljakinju Slađanu Stamenković, te Ines Jozić iz Hrvatske. Kod muškaraca prvi je bio Nevesinjac Uroš Gutić član AK "Borac" iz Banjaluke sa vremenom 0:15:04 . Drugi je bio kenijac Stenli Kipruto, a treći Mlađan...

30.09.2022 08:31 Slobodan Živanić

Vrhovcu bronza na Balkanskom

Na Prvenstvu Balkana za veterane održanom od 23. do 25. septembra u Solunu, trener Atletskog kluba ''San'' iz Prnjavora i Atletskog kluba ''Derventa'' Dalibor Vrhovac, nastupajući za reprezentaciju Srbije osvojio je bronzanu medalju u balkanskoj štafeti (800+400+200+100 m). Pored štafete, Vrhovac je osvojio i četvrto mjesto u trci na 3000m stipl, kao i peto mjesto u trci na 1500m. Ovo je...

20.09.2022 07:21 Slobodan Živanić

Petrovići učesnici konferencije „Spajamo trkačku industriju“

U organizaciji Evropske atletske organizacije, u Stokholmu se od 15. do 17. septembra 2022. godine, održala 3. Evropska trkačka biznis konferencija, u čijem radu je učestvovalo preko 450 predstavnika svjetskih i evropskih atletskih federacija, organizatora najvećih trkačkih događaja (maratona, polumaratona, ultramaratona, trejl trka, kros trka i dr.), sportskih kompanija, medija, među kojima su...

19.09.2022 20:36 Slobodan Živanić

Tri medalje za AK "Prnjavor" u Vlasenici

Malobrojna ekipa Atletskog kluba "Prnjavor" nastupala je na 8. Trci kroz Vlasenicu, a član ovog kluba  David Mirković okitio se zlatnom medaljom i titulom šampiona Vlasenice za 2022. godinu na 300m. “Juniorke našeg kluba su uzele dva mjesta na postolju, u glavnoj juniorskoj trci na 2000m drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je Magdalena Katana, dok je treće mjesto pripalo mladoj...