XS
SM
MD
LG

07.06.2023 05:38 Administrator DC

I dalje nejasno koliko klubova ispada iz Premijer lige

Delegacija Rukometnog saveza Republike Srpske sa predsjednikom Marinkom Umičevićem razgovarala je sa predstavnicima Rukometnog saveza BiH koju je predvodio Kenan Magoda.   Sastanak je održan u prostorijama Rukometnog saveza Republike Srpske u Banjaluci i ovom prilikom se razgovaralo o aktulenoj problematici koja se najviše odnosi po pitanju koliko će ekipa ispasti iz Premijer lige za...

04.06.2023 09:08 Administrator DC

Da li će neko ostati?

Број рукометаша који су у паузи између двије сезоне напустили Борац попео се на четири. Након Луке Перића, који каријеру наставља у Цељу, и Берина Бркића, који је изабрао Охрид за нову средину, црвено-плави табор напустили су и Лука Кнежевић и Марко Лукић, који ће у сљедећој сезони носити дрес тузланске Слободе. Клуб би могао да напусти и тренер Мирко Микић, а за сада у екипу није стигао...

02.06.2023 17:34 Administrator DC

Puni se kasa Borca

Predsjednik Republike Srpske, Milorad Dodik, pomoći će u narednim mjesecima Rukometnom klubu Borac m:tel iznosom od 800.000 KM, prenosi Mondo.  Saopšteno je ovo na prijemu zlatnih olimpijaca i uprave banjalučkog kluba u kabinetu predsjednika Republike Srpske. - Predsjednik Dodik nam je obećao značajnu pomoć u radu kluba kao bismo spremno dočekali narednu takmičarsku sezonu....

30.05.2023 23:38 Gavro Vujanović

Mikić odlazi, Smajlagić odbio Borac, uprava bez reakcije…

Rukometni klub Borac je, poslije najlošije sezone u svojoj istoriji zatečen… Razne priče kruže Gospodskom ulicom i kompletnom Banjalukom, ali opet je sve pod velom tajne…      Prvi se oglasio aktuelni trener Banjalučana Mirko Mikić kojem uskoro ističe ugovor, obavio je razgovore sa “odgovornim” ljudima u klubu i kako kaže ne zna da li će i ubuduće sjediti na klupi “crveno-plavih”....

27.05.2023 21:09 Administrator DC

Kamenici prekipilo, završio angažman u gradu na drini

Predsjednik i šef stručnog štaba Muškog rukometnog kluba (MRK) Goražde Kasim Kamenica podnio je neopozive ostavke na obje funkcije.   Pojašnjava da je, iako je ostvaren cilj, a to je opstanak MRK Goražde u Premijer ligi BiH, na sjednici Upravnog odbora podnio neopozive ostavke. Kamenica: Zaslužuju bolji tretman Napominje da su razlozi...

27.05.2023 09:22 sportdc.net

Kukić prvo pojačanje Leotara

Prvo pojačanje Leotara za novu sezonu na poziciji lijevog krila je Đorđe Kukić. Ovaj rukometaš dolazi iz Rukometnog kluba "Kikinda" gdje je imao poslednji angažman. Rođen je u Loznici 14.11.2000. godine gdje je i načinio prve rukometne korake. Prošao je sve omladinske kategorije reprezentacije Srbije i jedan je od perspektivnih igrača na svojoj poziciji Trebinjci su do sada napravili...

26.05.2023 11:09 sportdc.net

Rastali se Leotar i Pepi: Vrata kluba su ti uvijek otvorena

RK Leotar objavio je danas da u narednoj sezoni dres trebinjskog kluba neće nositi Ajdin Smajilbegović.  Popularnog Pepija Trebinjci ispraćaju sa porukom da su mu vrata njihovog kluba uvijek otvorena.  - Momak koji je došao u naš klub prije dvije i po godine, od prvog dana nagovijestio da će da bude veliko pojačanje i neko na kome će se naša igra zasnivati, tako je i bilo. Putevi nam...

25.05.2023 15:20 sportdc.net

Dragiša Koraćević ponovo trener Leotara

Dragiša Koraćević će biti novi trener rukometaša Leotara, nakon što je Darko Tavrić odlučio da prihvati ponudu iz Katara i teška srca se rastane sa trebinjskim klubom. Koraćević je rođen 15.07.1983. godine u Nikšiću (Crna Gora) gdje je načinio prve rukometne korake. Dragiša je u Leotaru već 21 godinu. Došao je već sada davne 2002. godine na studije u Trebinje i tada se priključio Leotaru....

25.05.2023 03:09 Administrator DC

Cirkus rukometni, u nastavcima

Nakon objave završnog biltena Premijer rukometne  lige Bosne i Hercegovine i zaključka da iz lige ispada pet klubova, oglasio se Rukometni savez Republike Srpske. Oni ne priznaju odluku o ispadanju pet klubova, konstatuju da je ona nezakonita. te da ligu mogu napustiti samo tri kluba. Istovremeno i traže da u žensku Premijer ligu Bosne i Hercegovine uđe i šampion Republike Srpske,a ne da...

23.05.2023 17:04 Administrator DC

Knežević ostaje u Trebinju

Na zvaničnoj Fejsbuk stranici Rukometni klub Leotara iz Trebinja je objavio da je produžena saradnja sa golmanom Milošem Kneževićem. Trebinjci su napisali:   Krećemo polako sa formiranjem ekipe za sledeću sezonu prvi u nizu momaka koji su produžili ugovor sa našim Klubom je bedem na golu Miloš Knežević. Ugovor je produžen na obostrano zadovoljstvo. Grad je lijep, klub je uređen i momci...