Sloga odnijela bodove sa Koševa

Sarajevo - Sloga 1:2Sarajevo - Sloga 1:2

Igrači Sloge sasvim zasluženo su na Koševu porazili favorizovano Sarajevo. Ekipa Vlade Jagodića se došla na ovaj meč sa namjerom da se nadigrava i eventualno dođe do dobrog rezultata. Na kraju su i uspjeli. Vlado Jagodić je odlično postavio slogu na terenu Koševa, ne dozvoljavajući Sarajevu da se razigra i razmahne.

Poveli su domaći nakon jedne greške odbrane tima iz Doboja, ali se  Sloga nije predavala. Do odlaska na odmor poravnali su preko Vidića, da bi u nastavku meča bili konkretniji i mnogo bolji u skok igri od Sarajeva.

Iskoristili su jednu od nekoliko prilika, a na ovom susretu je Vidić pokazao da će biti prava napast za protivničke odbrane.

Sarajevo – Sloga 1:2 (1:1)


Sarajevo. Stadion: Olimpiski stadion Asim Ferhatović-Hase. Gledalaca: 0. Sudije: Mateo Musa (Čitluk) [Glavni], Tarik Mulasmajić (Tešanj) [Pomoćnik], Aleksandar Smiljanić (Laktaši) [Pomoćnik], Strijelci: Renan Do Carmo De Oliviera 15', [Sarajevo]; Dejan Vidić 44', Dejan Vidić 70', [Sloga (Doboj)]. Žuti kartoni: Marin Aničić 45', Muharem Trako 66', Mario Vrančić 78', [Sarajevo];

Sarajevo: Muhamed Šahinović (G) , Elvir Duraković (83. Slaviša Radović), Muharem Trako , Samir Zeljković , Mario Vrančić (80. Hamza Čataković), Renan Do Carmo De Oliviera , Dal Varešanović (K) , Kyeremeh Francis (83. Giorgi Guliashvili), Daniel Avramovski , Marin Aničić (54. Vinko Soldo), Muhamed Buljubašić (54. Mirza Mustafić)

Sloga: Nemanja Šćekić (G) , Miloš Nikolić , Danilo Šipovac , Zoran Karać (74. Amar Tahrić), Đorđe Milojević , Siniša Dujaković , Dejan Popara , Nikola Dujaković , Milan Milanović (K) , Srđan Grabež , Dejan Vidić

Zvijezda-09 traži pojačanja
Zvijezda-09 traži pojačanja
Ispadanje iz Premijer lige BiH nije poremetilo situaciju u Zvijezdi 09. Trener Bojan Trkulja će i u novoj sezoni voditi ekipu koja će biti značajno promijenjena jer se klub na kraju sezone zahvalio...