Spektakl u Minhenu: Bajern u ludom finišu izbacio Real, Arsenal kroz “nulu” do polufinala

Foto: FK BajernFoto: FK Bajern

 

Bajern Minhen je izborio plasman među četiri najbolja tima Evrope nakon nezaboravne utakmice protiv Real Madrida, u kojoj je slavio rezultatom 4:3 i ukupno 6:4 prošao u polufinale Lige šampiona.

Meč u Minhenu bio je pravi fudbalski vrtlog. Real je čak tri puta imao prednost, ali je Bajern u završnici preokrenuo sve u svoju korist. Gosti su poveli već u prvom minutu preko Arde Gulera, da bi Aleksandar Pavlović u šestom minutu vratio utakmicu na početak.

Guler je u 29. minutu ponovo pogodio, ovoga puta iz slobodnog udarca, ali je Hari Kejn u 38. minutu izjednačio. Ipak, Real je na odmor otišao sa vođstvom zahvaljujući Kilijanu Mbapeu, koji je u 42. minutu pogodio za 2:3.

U finišu se sve okrenulo. Real je od 86. minuta igrao sa igračem manje nakon isključenja Eduarda Kamavinge, a Bajern je to iskoristio. Luis Dijaz je u 89. minutu pogodio za 3:3, da bi Majkl Olisej u petom minutu nadoknade donio potpunu eksploziju na “Alijanc areni” i potpisao prolaz Bavaraca.

Bajern će u polufinalu igrati protiv Pari Sen Žermena.

Bajern Minhen – Real Madrid 4:3 (2:3) Strelci: Pavlović 6, Kejn 39, Dijaz 89, Olisej 90+5 – Guler 1, 29, Mbape 42

Arsenal je na “Emirejtsu” odigrao bez golova protiv Sportinga, ali mu je minimalna pobjeda iz Lisabona (1:0) bila dovoljna za plasman u polufinale.

“Tobdžije” će u borbi za finale igrati protiv Atletiko Madrida, dok ih već za vikend čeka veliki derbi Premijer lige protiv Mančester sitija — duel koji bi mogao odlučiti trku za titulu. Jasno je da će Arsenal morati podići nivo igre ukoliko želi da ostane u borbi za trofeje na oba fronta.

Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su Ligu šampiona
Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su Ligu šampiona
  Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su Ligu šampiona, drugi put zaredom. Arsenal je poklekao u finalu. Utakmica je posle regularnog dela i dva produžetka okončana nerešenim...