Uspješan prvi test Igokee
Posljednju utakmicu prošle sezone košarkaši Igokee odigrali su protiv Kaknja u finalu plej-ofa Lige BiH, a protiv istog protivnika započeli su odigravanje kontrolnih mečeva pred početak nove sezone.
Ishod ovog susreta igranog u Kozarskoj Dubici bio je sličan posljednjem i izabranici trenera Dragana Bajića slavili su pobjedu rezultatom 88:56 (28:4, 15:21, 19:17, 26:14), a kao presudna pokazala se prva četvrtina koju je aktuelni šampion BiH dobio ubjedljivom razlikom, dozvolivši protivniku da ubaci samo četiri poena za deset minuta.
"Zadovoljan sam izdanjem svojih košarkaša koji su nakon kratkog rada i dvadesetak dana priprema odigrali utakmicu. Vide se nedostaci u igri koji će biti ispravljeni u narednom periodu. Igrači su imali dobar pristup utakmici i u prvih deset minuta dozvolili su samo četiri poena protivniku, napravili veliku razliku i onda, očekivano, igrali sa manje motiva u nastavku", izjavio je Bajić.
Njegova ekipa juče nije imala slobodan dan i odmah su nastavili sa treninzima, dok će iduću provjeru imati danas protiv Cedevite u Zagrebu, a meč će biti zatvorenog tipa.
"Napravili smo program priprema od kojeg ne odustajemo iako su igrači dosta umorni od jakih treninga. Spremni su došli na pripreme pa im ovo sada lakše pada i srećan sam zbog njihovog odnosa prema radu, jer vlada zdrava konkurencija za mjesto u timu", kazao je Bajić.
Poslije Cedevite odigraće revanš u Kaknju sa istoimenim timom, dok je za 9. i 10. septembar planiran odlazak u Beograd. Na turniru u Čačku nastupiće 17. i 18. septembra gdje će osim domaćeg Borca još nastupiti Mega Leks i FMP, a susret sa ekipom iz Železnika 21. septembra u Laktašima biće generalna provjera pred novu sezonu. Prvi zvaničan ispit Aleksandrovčani će imati 27. septembra kada će ugostiti Mornar u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, dok je revanš dva dana kasnije u Baru. Ukoliko prođu predstavnika Crne Gore, plasiraće se u grupnu fazu Lige šampiona. Početak ABA lige planiran je za 1. oktobar, a prvi rival Igokee je Cibona u Laktašima.
VELIKA ŽELJA ZA DOKAZIVANJEM
Deset igrača Igokee skoro ravnopravno je podijelilo minutažu na ovom susretu, a istakli su se novajlije Robert Rikić sa 20 i Strahinja Mićović sa 17 poena, Draško Albijanić je ubacio 13, a Blaž Mahkovic deset poena."Primjetna je velika želja za dokazivanjem kod pojedinaca. Svima sam naglasio da sam ih birao te da ne treba da imaju posebnu želju da iskaču iz sistema, jer tako mogu da upropaste dobar rad", rekao je Bajić.