Po bod u Zenici


Fudbaleri Zrinjskog nastavili su sa nevjerovatno uzbudljivim utakmicama na otvorenju proljetne polusezone Premijer lige BiH. Zrinjski je u 21. kolu rezultatom 2-2 remizirao sa Čelikom.

Da je prije početka proljetne polusezone neko uložio novac na to da će Zrinjski u tri kola postići 8 golova, bio bi proglašen naivnim. Da je uz to uložio novac i na to da će Zrinjski primiti 7 golova, bio bi proglašen ludim. Ipak, upravo se to desilo na otvorenju ovog proljeća.

Zrinjski je danas gostovao kod motiviranog Čelika u lovu na pobjedu kojom bi nastavio praviti pritisak na odličnu Slobodu, koja je još jednom slavila i tako se promovisala u prvog kandidata za osvajanje naslova prvaka Premijer lige BiH.

Loše je krenulo za goste, jer je Čelik, koji ove sezone i ne igra toliko bitnu ulogu u Premijer ligi BiH, od početka susreta bio nešto bolji tim. Čelikovi fudbaleri su borbenom igrom stigli do vodstva od 1-0, a strijelac je bio Anel Dedić u 25. minuti. To se ispostavilo konačnim rezultatom prvog dijela.

Ipak, gosti su u Zenicu došli po sva tri boda i od te namjere nisu lako namjeravali odustati. Gol za 1-1 je postigao Daniel Graovac na samom otvorenju drugog dijela, pa je 40 minuta do kraja, meč bio izjednačen. Zrinjski je u ovom periodu dominirao i kako se meč bližio kraju, djelovalo je da bi mogao doći i do pobjede.

Do vođstva su stigli u 82. minuti, i tad se činilo da će povezati trijumfe na dva jako teška gostovanja. Strijelac je bio bivši napadač Čelika, Jasmin Mešanović. Kad je Mešanović postigao gol, rijetko je ko vjerovao u brzi odgovor domaćih. Ipak, oni nisu sumnjali u sebe, a ponajbolji fudbaler Čelika na proljeće, Aldin Đidić, izveo je fenomenalan slobodnjak i svom timu donio, kada se sve sabere, zasluženo poravnanje. Igrala se 85. minuta.

Meč je tako okončan rezultatom 2-2, kojim i jedni i drugi mogu biti zadovoljni, Čelik jer je ostao neporažen, a Zrinjski jer teoretski još odlučuje u svojoj sudbini u međusobnom duelu sa Slobodom.

Po bod u Zenici

Vaterpolo klub Borac domaćin Nordijske lige
Vaterpolo klub Borac domaćin Nordijske lige
Banjaluka i Vaterpoloklub Brac biće domaćini Nordijske lige. Dnas je upriličena i konferencija za štampu. Novinarima su se obratili Davor Jospipović, dirwektor, Nataša Ivetić...