Leverkuzen slavio protiv Mepena, Milena Nikolić ponovo zatresla mrežu
Milena Nikolić postigla pogodak u pobjedi svog tima
Nakon poraza od Hofenhajma, fudbalerke Bajer Leverkuzena u devetom kolu Njemačke Bundeslige slavile su u gostima kod posljednjeplasiranog Mepena rezultatom 0:3 i upisale svoj četvrti trijumf ove sezone.
U prvom poluvremenu Leverkuzen je imao inicijativu i nekoliko odličnih izrađenih akcija, ali nije bilo pogodaka. Potom su u nastavku izabranice Ahima Fajfela dodale gas i postigle tri pogotka.
Prvi u 60. minutu preko Nine Brumegan, da bi dva minuta kasnije u lisu strijelaca se upisala i Milena Nikolić, kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, kojoj je to peti pogodak ove sezone, a konačan rezultat postavila je Dora Ziler u samom finišu meča.
Nakon ovog kola Leverkuzen će ostati na sedmom mjestu sa 14 osvojenih bodova, a u narednom kolu Bajer će igrati protiv prvoplasiranog Bajerna Minhena.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Emina
Mostar
|
1 | 1 | 0 | 0 |
3
|
|
2
|
Iskra
Bugojno
|
1 | 1 | 0 | 0 |
3
|
|
3
|
Radnik BetOle
Bijeljina
|
1 | 1 | 0 | 0 |
3
|
|
4
|
Sloboda 2024
Tuzla
|
1 | 0 | 1 | 0 |
1
|
|
5
|
Libero
Goražde
|
1 | 0 | 1 | 0 |
1
|
|
6
|
SFK 2000
Sarajevo
|
0 | 0 | 0 | 0 |
0
|
|
7
|
Leotar
Trebinje
|
0 | 0 | 0 | 0 |
0
|
|
8
|
Spartak 2013
Banja Luka
|
1 | 0 | 0 | 1 |
0
|
|
9
|
Sloga
Doboj
|
1 | 0 | 0 | 1 |
0
|
|
10
|
Željezničar 2011
Bosanska Krupa
|
1 | 0 | 0 | 1 |
0
|