Loša igra u drugom poluvremenu kumovala porazu Sloge (FOTO)

Gol Vladana Đurđevića (Sloga)

DOBOJ – Rukometaši Sloge su poraženi na svom terenu od ekipe Vogošće rezultatom 25:27 (15:10). Dobojlije su u drugom poluvremenu pružile očajnu igru, to je kumovalo porazu.

U šestom minutu gosti su imali gol viška 3:2. A zatim Sloga sa dva uzastopna gola prelazi u vođstvo 4:3. U toku je bio 14.minut kadas u domaći došli do dva gola prednosti 7:5. Gosti se ne predju i tri minuta kasnije stižu do izjednačenja 8:8. A onda slijedi velika serija Sloge od 5:0 za prednost 13:8, u tim trenucima Vogošćani punih devet minuta nisu uspjelipostići gol. Na odmor se odlzi sa vođstvom Sloge 15:10.

Odbrana Milutina Bogdanovića golmana Sloge

Za razliku od prvog dijela u drugom je na terenu postojala samo Vogošća. U 43.minutu gosti dolaze na minus jedan 17:18. Sa pet golova u  nizu Vogošćani prelaze u vođstvo 22:19 (50.minut). U 20.minuta drugog dijela Sloge je postigla samo četiri gola. U tim momentima nesavladiv je bio čuvar mreže Vogošće Stefan Trapara. Tri minuta kasnije Sloga uspjeva da dođe na gol minusa 22:23. Do kraja se igralo gol za gol i gosti su stigli do trijumfa 27:25.

Najzaslužniji za pobjedu Vogošće bili su Stefan Trapara sa 9 odbrana, te Ermin Ombaša sa 6, a po četiri gola dodali su Elis Memić i Adnan Isaković. Kod Sloge najefikasniji su bili Dušan Miličević sa 9 i Vladan Đurđević sa šest golova. Sloga već u srijedu putuje u Ljubuški gdje igra zaostalu utakmicu iz prvog kola protiv Izviđača.

SLOGA – VOGOŠĆA 25:27 (15:10)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 100. Sudije: Jasmin Mulahasanović(Maglaj) i Ivan Širić (Žćepče). Delegat: Nermin Šaković (Gračanica). Sedmerci: Sloga 5(5), Vogošća 2(2). Isključenja: Sloga 2, Vogošća 4 minuta.

SLOGA: Bogdanović (10 odbrana), Blagojević, Stojanović 1, Đurđević 6, Ristić 1, Marković, Tulendić, Bogdan Peštić 2, Nemanja Peštić 3, Simić 1, Miličević 9(5), Stanković 1, Maričić 1, Dejanović, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

VOGOŠĆA: Mutapčić (4 odbrane), Kadrić, Čordalija, Grujić 3, Trapara (9 odbrana), Tahirović, Ombaša 6(2), Semić 1, Jelačić 2, Memić 4, Šestan, Burić 3, Isaković 4, Džemidžić 2, Birdahić, Omanović 2. Trener: Senad Skopljak.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač