XS
SM
MD
LG

27.05.2024 18:37 S. Papaz

Završen 2. Memorijalni turnir Filip Ikonić - Fićo, Igman Ilidža i Leotar pobjednici

Na memorijalnom turniru u znak sjećanja na bivšeg igrača i trenera Sutjeske Filipa Ikonića učestvovalo je 13 ekipa u 2 kategorije(2013, 2015) godiste. Najbolji u kategoriji 2013. godište bila je ekipa Igmana iz Ilidže koja je u finalu pobjedila Libero iz Goražda 3-2. Treće mjesto zauzela je ekipa Leotara. Za najboljeg igrača proglašen je Avdić Selam iz ekipe Igmana, dok je najbolji...

27.05.2024 17:44 Gavro Vujanović

Nemanja Aleksić iz Banjaluke sudi finale Kupa Republike Srpske

Nemanja Aleksić iz Banjaluke sudiće 30. finale 31. izdanja Kupa Republike Srpske „dr Milan Jelić“ koje je na programu u srijedu, 29. maja na Gradskom stadionu u Banjaluci s početkom u 18 časova između Sloge (Doboj) i Zvijezde-09. Njemu će pomagati Božidar Rustić iz Gradiške i Nebojša Čiča iz Kozarske Dubice, dok će dužnost četvrtog arbitra obavljati Danko Butulija (Banjaluka).  Za posmatrača...

27.05.2024 16:51 S. Papaz

Treneri i kapiteni biraju tim sezone i najboljeg igrača Prve lige: FK Laktaši

Portal SportDC i ove sezone organizuje izbor za najboljeg igrača Prve lige Republike Srpske u sezoni na izmaku, te tim sezone, po izboru kapitena i trenera prvoligaša, uz jedan glas našeg portala. U narednim danima objavljivaćemo kako su glasali treneri i kapiteni prvoligaša, kao i naša redakcija, a nakon Radnika nastavljamo sa Laktašima, u čije ime glasove daju trener Mijan Bajić i kapiten...

27.05.2024 16:41 Administrator DC

Nikola Petrović puca rafalno

Juniori Kozare i Krupe odigrali su efikasno u poslednjem kolu Premijer lige. Bilo je na kraju 4:4, a prvo ime ovog meča bio je napadač Kruše Nikola Petrović. Postigao je on tri gola, a taj treći sa bijele tačke. Svoju seriju Petrović je počeo u 73. minuti, a završio u 86.   Kozara – Krupa 4:4 (2:1) Gradiška. Stadion: Gradski...

27.05.2024 16:27 Administrator DC

Smanjenje seniorske i povećanje juniorske lige

Danas u Sarajevu održana Redovna Generalna skupština Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine.    Najvažnija odluka jučerašnjeg zasjedanja je da će iz Premijer lige Bosne i Hercegovine od sezone 2025/26 brojati deset klubova. Dajle u sezoni pred nama iz bh fudbalske elite će ispasti četiri kluba, pa će umjesto sadašnjih 12 za godinu dana ona brojati 10 ekipa. Ovu odluku, ali i sve...

27.05.2024 15:59 rajo.novakovic

Saopštenje Podrinja iz Tršića

Saopštenjem za javnost  danas se oglasila uprava  igrači FK Podrinje iz Tršića, a nakon meča sa timom Birač, Derventa. Izgubili su ga sa 2:0. Napisali su: “Naš klub je odigrao prvenstvenu utakmicu 26.kola Regionalne lige Istok, sa ekipom Birača iz Dervente. Rezultat utakmice je ostao u drugom planu nakon niza neprijatnosti koje su doživeli igrači i stručni štab našeg kluba na gostovanju u...

27.05.2024 15:41 Administrator DC

Zeljković sa stručnim štabom reprezentacije

Predsjednik FS BiH Vico Zeljković, generalni sekretar Adnan Džemidžić i savjetnik predsjednika Marko Miličić posjetili su danas članove stručnog štaba.   Ova posjeta bila je prilika za predsjednika Zeljkovića i njegove saradnike da se susretnu sa stručnim štabom i razgovaraju o budućim planovima i pripremama reprezentacije. Tokom sastanka, koji je protekao u ugodnom i prijateljskom...

27.05.2024 14:37 DarkoBc

Predpioniri Ilićke 01 prvi prošli kroz cilj

Drugu godinu za redom predpioniri Ilićke 01 su završili kao prvaci Omladinske lige Republike Srpske - grupa Istok.   Ako je prošlogodišnja titula za mnoge bila iznenađenje, onda ova sigurno nije, ona je kao što je i uostalom i prošla bila, još jedan od dokaza da se u Omladinskom pogonu Ilićke 01 itekako kvalitetno i predano radi, a kada se tako radi i kada to rade kvalifikovani treneri sa...

27.05.2024 12:20 S. Papaz

WWin liga Bosne i Hercegovine sa 10 klubova

Delegati Skupštine N/FS Bosne i Hercegovine su na današnjoj sjednici koja je još uvijek u toku u hotelu "Hills" na Ilidži donijeli odluku o skraćenju WWin lige Bosne i Hercegovine na deset klubova. Još sljedeća sezona biće sa 12 klubova, a onda slijedi skraćenje na deset klubova, što mnogi već odavno zagovaraju, a tek treba da se vidi da li će to i biti ispravan potez. Odlučeno je i da se...

27.05.2024 11:52 S. Papaz

Srbija osvojila najviše medalje na Evropskom kupu u Palama, Nijemci najuspješniji

Drugi po redu Evropski kup za seniore "Istočno Sarajevo open" održan je ovog vikenda u SPC "Peki" u Palama. Na najjačem džudo takmičenju u Republici Srpskoj ove godine je najuspješnija bila reprezentacija Njemačke, koja je osvojila osam medalja, tri zlatne, srebrnu i četiri bronze, te po dva peta i sedma mjesta. Odmah iza Nijemaca je Srbija koja je osvojila najviše medalja, devet, ali dvije...