Kreće Svetosavski turnir

15.01.2016 Čedo Matović

U sali opštine Pale izvučeni su parovi i određene grupe Trećeg Svetosavskog turnira u malom fudbalu "Pale 2016".Učestvuje 16 ekipa, raspoređenih u 4 grupe: Grupa A MNK Centar Kafe David Kafe Aspek Kafe Euro Grupa B Gud Luk Područni Fudbalski Savez XXX D.O Kafe Verona Grupa C Pređa Teletina Prača Kafe Mistik Obilić Grupa D Kafe bar Fenjer KMF Tango Kafe Taverna Sokolac Snježna Kraljica
Treći Svetosavski turnir u malom fudbalu "Pale 2016". počeće 18. januara. sa početom od 18,00 časova, a na otvaranju igraju MNK "Centar"- Kafe "Euro" , a finalni meč je predviđen za 27. januar.
Parovi: 18. januar 18,00  MNK Centar - Kafe Euro 19,00  Gud Luk - Kafe Verona 20,00  Peđa Teletina - Kafe Mistik 21,00  Kafe bar Fenjer - Snježna Kraljica Dva prvoplasirana sastava iz grupa nastavljaju takmičenje. Igra se u sistemu 4+1, po propozicijama futsal takmičenja Fudbalskog saveza RS. U prvom dijelu turnir će se igrati u grupama po jednostrukom bod sistemu, a završnica je predviđena po kup sistemu. Organizator i pokrovitelj turnira je opština Pale. Pobjednika očekuje novčana nagrada od 5000 KM, a predviđena su i pojedinačna priznanja za najboljeg igrače i golmana. Pale imaju tradiciju malog fudbala. Dobra organizacija, uzbudljive utakmice u lijepom ambijentu SPC Peki, dobar su povod da na turniru učešće uzmu i ove godine MNK "Centar" aktuelni prvak BiH u futsalu, KMF "Tango", Istočno Sarajevo te paljanski majstori "petoparca", raspoređeni u nekoliko ekipa. Očekuje uzbudljiva i lijepa sportska priredba koja bogati i oplemenjuje sportski život grada. Ulaz za publiku je slobodan, a u završnici prethodnih turnira znalo je da bude i do1500 gledalaca.