Šampion ostao šampion
Futsaleri Centra su jesenju polusezonu završili kao prvi, te na najbolji način nastavili tamo gdje su stali na kraju sezone 2013/14. Na zimski raspust ekipa iz Sarajeva ide sa 26 bodova, bod više od prvog pratioca, mostarskog Zrinjskog.
Početak sezone nije dobro krenuo. Ekipa je skromno igrala ,nakon što su završili evropski put u prvoj rundi održanoj u Sarajevu, te su izbačeni i u Kupu Bosne i Hercegovine od tuzlanske Bosne poslije penala, a i ubilježili su nekoliko početnih kiksevima. Ipak, vremenom ekipa je dolazila na svoje i kako se bližio kraj prvenstva izabranici Muhameda Poričanina je igrala sve bolje i na kraju u sjajno stilu završila jesenji dio sezone.
- Moramo biti zadovoljni polusezonom iza nas. Završili smo kao prvoplasirani, mada gledano iz nekog drugog ugla, i s obzirom na igrački kadar kojim raspolažemo, mislim da smo mogli imati koji bod više. Početak sezone je bio dosta loš, što se moglo i očekivati nakon nastupa u Futsal kupu. Ipak, kroz utakmice smo se uigravali i vremenom smo počinjali ličiti na pravu ekipu i pružati ono što se od nas očekuje, a to se vidi na kraju i po rezultatima, rekao je za SportDC, kapiten jesenjeg šampiona, Nijaz Mulahmetović.

Nakon poraza u prvom kolu prvenstva od Zrinjskog u Mostaru, Centar je u narednih 10 utakmica zabilježio osam pobjeda i dva remija. Nerješeni ishodi su bili na gostovanjima u Trebinju u trećem kolu (4:4), te u Čitluku, u derbiju protiv Brotnja, 3:3, u utakmici 9. kola Premijer lige. Ono što će svakako ići na ruku aktuelnom šampionu Bosne i Hercegovine u drugom dijelu sezone jesto to što sve derbi utakmice, protiv Zrinjskog, Tanga, i Brotnja igraju na domaćem terenu, dok će jedino protiv četvrtoplasirane Kaskade, od ekipa iz vrha, igrati u gostima. Ako je suditi po prvom dijelu sezone, borba za prvaka će biti izuzetno neizvjesna. Kapiten Centra, Nijaz Mulahmetović, smatra da Centar mora da napreduje još više, kako bi u konkurenciji Zrinjskog i Brotnja ipak prvi prošao kroz cilj.
- Ova ekipa je sastavljena od vrhunskih igrača za naše prostore. Ipak, ako mislimo na kraju sezone ostati na ovome mjestu, i odbraniti titulu šampiona moraćemo uložiti puno više truda i mnogo ozbiljnije raditi, jer liga je mnogo kvalitetna, i za razliku od prošle sezone imamo više konkurenata u borbi za šampionski naslov, a tu prije svega mislim na Zrinjski i Brotnjo.
Sarajevska ekipa je na 11 utakmica lige postigla 60 golova, što je čini najefikasnijom ekipom jeseni, a u isto vrijeme je primila 27 golova, što je čini drugom najboljom odbranom lige, sa četiri gola više od Zrinjskog. U Kupu Bosne i Hercegovine postigli su još pet, i isto toliko primili. Istovremeno, oni su i vlasnici najveće pobjede, jer su banjalučki Sokrates ispratili sa čak petnaest golova, 15:2. Najefikasniji igrač u redovima Centra je Nermin Kahvedžić sa ukupno 17 pogodaka ( 15 u ligi), a odmah iza njega je Anel Radmilović sa 15 ( 14 u ligi).
Rezultati:
Premijer liga
MNK Zrinjski - MNK Centar 2:0
MNK Centar - MNK Kaskada 6:3
KMF Leotar - MNK Centar 4:4
MNK Centar - KMF Čelinac 7:0
MNK Seljak - MNK Centar 1:5
MNK Centar - KMF Sokrates 15:2
KMF Tango - MNK Centar 2:3
MNK Centar - MNK Bosna 8:4
MNK Brotnjo - MNK Centar 3:3
KMF Nevesinje - MNK Centar 2:3
MNK Centar - MNK Mostar SG 6:4
Kup BiH
MNK Bosna - MNK Centar 5:5 ( penalima 7:5)
Lista strijelaca:
17- Nermin Kahvedžić
15- Anel Radmilović
9- Nijaz Mulahmetović
6- Nermin Jusić
5- Davor Marković
5- Emir Đuderija
3- Alen Lalić
2- Emir Bunar
2- Semir Gušo
1- Alem Karamehmedović
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Bubamara
Cazin
|
18 | 12 | 5 | 1 |
41
|
|
2
|
Mostar SG
Mostar
|
18 | 9 | 3 | 6 |
30
|
|
3
|
Sloga
Gornji Vakuf-Uskoplje
|
18 | 9 | 3 | 6 |
30
|
|
4
|
Željezničar
Sarajevo
|
18 | 8 | 5 | 5 |
29
|
|
5
|
Akademac
Trebinje
|
18 | 7 | 5 | 6 |
26
|
|
6
|
Rama
Rama
|
18 | 7 | 4 | 7 |
25
|
|
7
|
Brod
Brod
|
18 | 7 | 4 | 7 |
25
|
|
8
|
Borac
Banja Luka
|
18 | 6 | 2 | 10 |
20
|
|
9
|
Sarajevo
Sarajevo
|
18 | 4 | 3 | 11 |
15
|
|
10
|
Salines
Tuzla
|
18 | 4 | 0 | 14 |
12
|