Cirbes predvodio Zvezdu do nove pobjede
Košarkaši Crvene zvezde savladali su tim MZT u “Pioniru” sa 92:79, najviše zahvaljujući sjajnom Maiku Cirbesu.
Nakon velike pobjede nad Lokomotivom u Evroligi, igrači Dejana Radonjića dočekali su tim MZT iz Skoplja. Zvezda je odlično počela povela sa 7:0 i 15:5 i sigurnom igrom održavala tu prednost. U drugoj četvrtini stvari se mjenjaju, gosti počinju igrati puno bolje, posebno u igri dva na dva, te u jednom trenutku prilaze na -3. Ali Cirbes i Micić su prekinuli niz MZT, te su domaći na odmor otišli sa rezultatom 48:40. Početak drugog poluvremena u potpunosti je pripao Zvezdi. Dangubić, Lazić i Cirbes igrali su veoma dobro u napadu, odbrana je odrađivala svoj dio posla, pa je trener MZT morao da reaguje poslije serije 12-4 (60:44). Na terenu je briljiralo Maik Cirbes koji je imao šut iz igre 12/14, 11 skokova i jednu asistenciju nakon tri djela utakmice, a rezultat je glasio 78:53. U zadnjoj četvrtini šampion ABA lige se opustio, te su gosti u zadnjoj minuti prišli na -9, ali je na kraju sjajni Nijemac postigao možda i svoju prvu trojku u “crveno belom” dresu.
Najefikasniji je bio Cirbes sa 28 poena i 11 skokova, Micić je imao takođe dabl-dabl učinak sa 12 poena i 12 asistencija, dok su Danbgubić i Lazić postigli po deset poena. Sa druge strane braća Luković su bila najefikasnija sa po 20 i 17 poena, a Drenovac je imao 10.
Ovom pobjedom Crvena zvezda se izjednačila u skoru sa Cedevitom sa po 16 pobjeda i šest poraza, ali zbog boljeg međusobnog skora, ekipa iz Zagreba je na drugom mjestu, a MZT ima skor od 9-12.