Bosna i Hercegovina krenula trijumfom

Cbd

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je jednog od prvih favorita za naslov na Eurobasketu, selekciju Belgije rezultatom 70:55 i tako napravila ogromnu senzaciju. 

Zmajice su igrale fenomenalno u prvoj četvrtini, kontrolisale igru i rezultat, a na pauzu su otišle sa plus osam, bilo je 19:11 da bi trojkom Marice Gajić došli na plus 12, bilo je 23:11. Ipak, Belgija se nije predavala, te je postepeno smanjivala prednost bh nacionalnog tima, a na poluvrijeme se otišlo sa dva poena prednosti Zmajica, 30:28. 

 U trećoj četvrtini je viđena rezultatska klackalica, a sa dvije vezane trojke Nikoline Babić i Milice Deure došle su bh igračice  na plus šest, bilo je 44:38 da bi se u posljednjih deset minuta ušlo sa plus četiri Zmajica, 51:47. 

Stigle su i na plus šest, bilo je 53:47 nakon čega se Belgija vratila i izjednačila na 53:53 da bi potom Zmajice vezale tri uzastopne trojke i to preko Anđele Delić i Nikoline Babić i na 3.25 do kraja došle na plus devet, 62:53. Do kraja su to to i zadržale i došle do veoma važne pobjede. 

Nikolina Babić  je ubacila 23 poena, imala je i po dva skoka i asistencije 

BiH - Belgija 70:55 (19:11, 11:17, 21:19, 19:8)