Finci na Evru

U okviru devetog kola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine selekcije Grčke i Finske su ostvarile pobjede protiv Jermenije i Lihtenštajna.

Grčka je na gostovanju kod Jermenije slavila rezultatom 1:0, a jedini strijelac je bio Limnios u 34. minuti susreta čime su Heleni pokazali  bh fudblaerima kako treba da se igra u Jerevanu protiv selekcije Jermenije.

Podsjetimo, Zmajevi su u Jerevanu poraženi od Armenije rezultatom 4:2 čime smo izgubili gotovo sve šanse za plasman na EURO, a na čega je Robert Prosinečki podnio ostavku koju je kasnije povukao.

S druge strane, u Helsinkiju je ispisana istorija budući da je selekcija Finske pobijedila Lihtenštajn rezultatom 3:0 i tako ostvarila prvi istorijski plasman na EVRO.

Tuominen je doveo domaće u vodstvo u 21. minuti susreta, a onda je PukI sa dva gola u drugom poluvremenu odveo domaće do istorijskog rezultata.