Goleada pored Rakitnice

U utakmici koja je mnogo više značila domaćem sastavu nego gostima iz Dvorova, Mladost je zabeležila važnu pobedu koja ih je udaljila iz kritične zone i približila opstanku na drugoligaškom istoku Republike Srpske. Od početka utakmice Rogatičani su krenuli napadački, pa su već nakon pola sata igra imali ubedljivu prednost od 3:0.

U nastavku susreta gosti su na otvaranju drugog dela uspeli da smanje rezultat , potom je Ćaćić lepim pogotkom povisio na 4:1 , a zatim Magazin golovima u 75. i 83. minutu dovodi utakmicu u rezultatsku neizvjesnost .

Ipak u 88. minutu Đorem evrogolom sa preko dvadeset metara otklanja sve nedoumice za konačnih 5:3 i veliku radost domaćih igrača i navijača.

Druga liga Rapublike Srpske –Istok

Goleada pokraj Rakitnice

MLADOST (R) – PROLETER (D) 5:3 (3:0)

Stadion: 9. januar. Gledalaca. 50. Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 7,5. Strelci: Popovac 17, Nerić 24, Gospavić 29. ag. Ćaćić 65, Đorem 88. (Mladost) Vasić 54, Magazin 75. i 83. (Proleter) Žuti kartoni: Ćaćić, Božović, Obradović (Mladost) Gospavić (Proleter)

Mladost- Krsmanović 6, Nešković 7,5, Ćaćić 7,5, Božović 6,5 (od 74. Mihajlović) Tomić 7, Spajić 7 (od 63. Kušić 7) Đorem 7,5, Marijanović 7, Obradović 7, Popovac 7,5, Nerić 7.

Proleter- Mitrović 5,5, Sekulić 6,5, Mrkajić 5,5, Vasić 6, Lukić 5,5, Bunjevac 5,5 (od 88. Peković-) Matijević 5,5, Magazin 7 (od 90. Cvijanović-) Barjaktarević 5,5, Gospavić 5,5, Vukomanović 5,5 (od 81. Lalić.

Igrač utakmice: Nikola Popovac (Mladost)

Velež 2 : 0 Mladost (G)
Budućnost 1 : 4 Vlasenica
Rudar 1925 1 : 2 Ilićka 01
Hercegovac 3 : 1 Drina HE
Jedinstvo 2 : 1 Glasinac 1936
Stakorina 3 : 0 Podrinje
Mladost (R) 5 : 3 Proleter