Slavija se vratila sa Jahorine; Slijede pripremne utakmice
Rukometaši Slavije završili su prvi dio priprema tokom kojeg su na Jahorini na sedmicu dana ostavili loptu i posvetili se isključivo snazi i sticanju kondicije za nastavak priprema i sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
Sedam dana su rukometaši Slavije boravili na olimpijskoj ljepotici, a trener ekipe Boris Tešanović je zadovoljan onim što je vidio od svojih rukometaša.
- Danas smo se vratili sa Jahorine. Momci su fantastično odradili fizički dio priprema. Bazirali smo se isključivo na kondiciju i snagu, i mislim da smo to uspješno odradili jer su momci davali 100% svojih mogućnosti. Sutra nastavljamo rad. Počinjemo raditi sa loptom, a zbog renoviranja naše dvorane treniraćemo u dvorani u Vojkovićima, rekao je za naš portal Boris Tešanović, trener RK Slavija.
Sada je pred rukometašima Slavije period kada se počinje raditi sa loptom, kreće uigravanje, ali i odigravanje prijateljskih utakmica.
- U nedelju igramo sa Bosnom u dvorani na Mojmilu, a zatim je zakazana utakmica sa Goraždem, te je planiran odlazak u Crnu Goru na još nekoliko prijateljskih utakmica. U nedelju nam je protiv Bosne cilj iskoristiti sve igrače, dati im priliku da vidimo iz čega se može izvući maksimum i vidjeti šta treba ispravljati, a onda na narednim utakmicama uigravati ekipu i spremati taktiku.
Utakmica protiv sarajevske Bosne igra se u nedelju od 20,00 u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Slavija
Istočno Sarajevo
|
15 | 12 | 0 | 3 |
36
|
|
2
|
Leotar
Trebinje
|
16 | 11 | 1 | 4 |
34
|
|
3
|
Kozara Mlijekoprodukt
Kozarska Dubica
|
14 | 9 | 0 | 5 |
27
|
|
4
|
Drina
Zvornik
|
14 | 7 | 1 | 6 |
22
|
|
5
|
Kotor Varoš
Kotor Varoš
|
14 | 7 | 0 | 7 |
21
|
|
6
|
ORK Borac
Banja Luka
|
13 | 6 | 0 | 7 |
18
|
|
7
|
Lokomotiva
Brčko
|
13 | 6 | 0 | 7 |
18
|
|
8
|
Bijeljina
Bijeljina
|
14 | 5 | 0 | 9 |
15
|
|
9
|
Mladost
Banja Luka
|
13 | 3 | 2 | 8 |
11
|
|
10
|
Laktaši
Laktaši
|
12 | 1 | 0 | 11 |
3
|