Remi u Å amcu

Borcu se smijeŔila pobjeda, ali u brojčanom deficitu i bez dragocene snage da do kraja odigraju u visokom ritmu, morali su se zadovoljiti remijem.

A krenulo je sve naopako po domaćina. Golman Borca Filip Marinković sapleo je Mirka Spasojevića i zaradio javnu opomenu. Kazneni udarac izveo je DragiÅ”a Stanić, pogodio je prečku, pa se aktivirao ponovo on i pogodio cilj, ali pravila fudbalske igre su jasna i lopta je pripala domaćem čuvaru mreže.

U 22. minutu uslijedio je centarÅ”ut sa lijeve strane, Mirko Spasojević je zahvatio loptu glavom i poslao u mrežu. U 30. minutu doÅ”lo je do lijepe i brze akcije domaćih, lopta dolazi do SiniÅ”e Sarkića koji je Å”alje u gol Miluna Avramovića.

Pet minuta kasnije u klinču su se naÅ”li kapiteni Nemanja Arsić i Nemanja Boljanović, zamjerili su jedan drugom na oÅ”trini, pristupu igri i protivniku. Arbitar je pokazao put u svlačionicu kapitenu Å amčana, Boljanović je dobro proÅ”ao. Isti igrač je kasnije zaradio žuti karton, onda imao nekoliko oÅ”trih startova, ali mu je sve progledano kroz prste.

U 66. minutu Borac je pleo mrežu oko gola gostiju, onda je Perica Maksimović Å”utirao, Avramović odbio loptu na koju je natrčao SiniÅ”a Sarkić i iskosa sa desne strane poslao u mrežu za rezultatski preokret.

Minut kasnije kolosalna prilika za goste, Stefan Kertić skoro sa gol linije izbija loptu u polje.

U 80. minutu postavljen je konačan rezultat utakmice. Naime, Ranko Vuković kratko je boravio u igri, isplatio se svom timu, donio je izjednačenje.

Gosti su tako prekinuli crnu seriju poraza. Domaćin nikako da stigne do prve proljećne pobjede.

BORAC (Å ) - ZVIJEZDA 09 2:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Spasojević (22), 1:1 S. Sarkić (30), 2:1 S. Sarkić (66), 2:2 Vuković (80).
Stadion: Gradski u Å amcu.