Pobjeda Redinga, remi u duelu dva stara lisca

Fudbaleri Redinga savladali su Roteram u 33. kolu sa 1-0.

Prvu šansu imao je Roteram ali Ladapo nije bio precizan. Gosti su zaprijetili preko Olisea ali je ostalo 0-0. Golom Morisona, gosti su poveli sa 1-0. Do kraja prvog poluvremena šansu su imali Žoao i Olise ali je ostalo 1-0 za Reding. Žoao je propustio sjajnu šansu na startu drugog poluvremena. U 75. minuti, Ladapo je imao šansu za domaće ali je ostalo 1-0.

Reding je pobjedom prekinuo seriju loših rezultata i peti je dok je Roteram ostao u opasnoj zoni.

U duelu dva stara lisca, Vornoka i Mekartija, Midlzbro i Kardif odigrali su 1-1.

Midlzbro je bolje otvorio susret. Mekner je prvi imao dobru priliku a sjajan šut imao je i Asombalonga ali je Filips odbranio. Potom je stigla kazna. Gosti su poveli u 36. minuti a strijelac je bio Morison. Boro je u nastavku pokušavao doći do izjednačenja. U 82. minuti su i uspjeli a strijelac je bio Mekner.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa su oba tima ostala u borbi za plej of.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Rotherham United Reading