Šik heroj Češke

Fudbaleri Češke savladali su Škotsku u prvom kolu D grupe evropskog prvenstva sa 2-0.

Škotska je bolje otvorila meč i zaprijetila preko Megina ali je njegov šut blokiran. Potom je Češka imala šansu ali je Maršal odbranio šut Šika. Potom je veliku šansu imao Robertson ali je Vaclik odbranio. U 43. minuti, Češka je povela. Cufal je uposlio Šika a Šik je sjajno pogodio.

Šik je imao prvu šansu na startu drugog poluvremena ali nije pogodio. Potom je u 49. minuti Hendri pogodio prečku. A onda je uslijedila neshvatljiva greška Maršala što Šik koristi i skoro sa centra pogađa za 2-0. Škotska nije odustajala. Dajks je imao šanse ali je branio fantastično Vaclik. Forest je takođe imao šansu ali nije bilo promjene rezultata.

Češka i Engleska imaju po tri boda dok su Hrvatska i Škotska bez bodova.